Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Łobez: kłopoty kierowców

cz.b., Kurier Szczeciński,

dodane przez Iwo; zmodyfikowane

Trwa przebudowa szlaku kolejowego Szczecin - Gdańsk na odcinku Łobez - Świdwin. W wyniku modernizacji drogi żelaznej, pociągi na tym odcinku będą mogły rozwijać prędkość do 160 km na godzinę. To imponuje! Jest jednak mały kłopot na teraz.
W harmonogramie robót jest przebudowa przejazdu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 151. Z tego powodu samochody poruszające się drogą Łobez - Świdwin muszą korzystać z objazdu przez miejscowości: Suliszewice, Grabowo, Byszewo. Droga objazdu jest w złym stanie technicznym, dlatego należy na niej zachować szczególną ostrożność.

Na szczęście nie potrwa to zbyt długo, bo już jutro (czwartek, 31 bm.) o g. 19 przejazd będzie już po generalnym remoncie i szeroko otwarty dla samochodziarzy. Natomiast utrudnienia w ruchu pociągów z powodu robót torowych będą jeszcze do 15 czerwca. Na szczęście, że tuż przed wakacjami. Tymczasem kolejarze starają się, jak tylko mogą, by pasażerowie mogli dobrze dojechać do swoich domów - zorganizowali sprawną zastępczą komunikację autobusową.

źródło: Kurier Szczeciński

1 komentarz