Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Kursy szynobusu na trasie Sławno-Darłowo zawieszone do połowy czerwca

Rafał Nagórski, Głos Koszaliński,

dodane przez Mareczek

Szynobus na trasie Sławno-Darłowo nie kursował przez cały marzec i kwiecień. Już wiadomo, że nie będzie też jeździł przez cały maj, a być może i czerwiec. Co więcej, dotąd nie rozstrzygnięto przetargu na naprawę pojazdu!
- To jakiś absurd! Ile można naprawiać niewielki pociąg?! - denerwuje się Krystyna (nazwisko do wiad. red.) ze Sławna. - Od marca zamiast szynobusem do Darłowa jeżdżę jakimś niewygodnym autobusem. Teraz dowiaduję się, że to potrwa jeszcze dwa miesiące - dodaje.

W spółce PKP Przewozy Regionalne potwierdzają te informacje. - Kursowanie szynobusu na trasie Sławno-Darłowo zawieszone będzie do połowy czerwca - powiedział nam Andrzej Tomaszewski, zastępca dyrektora spółki PKP Przewozy Regionalne w Szczecinie. Dlaczego?

- Bo długo trwają procedury przetargowe, które wyłonią firmę zajmującą się naprawą trzech autobusów szynowych kursujących na trasie Sławno-Darłowo i Stargard-Kalisz Pomorski.

Potrzebny będzie też czas na samą naprawę.

Zastępca dyrektora nie odpowiedział nam na pytanie dlaczego dopiero niedawno ogłoszono przetarg, skoro szynobusy nie kursują już od początku marca. - My jesteśmy jedynie dzierżawcą sprzętu, a jego właścicielem jest Urząd Marszałkowski i tam należy szukać odpowiedzi na tak postawione pytanie - stwierdził Tomaszewski.

Niestety przez dwa dni - w środę - w czwartek - nie doczekaliśmy się oficjalnego stanowiska ze strony Urzędu Marszałkowskiego. Warto w tym miejscu tylko przypomnieć, że tuż po ogłoszeniu decyzji o wysłaniu szynobusów do naprawy trwały przepychanki między użytkownikiem a właścicielem sprzętu o to, kto zapłaci za naprawę.

źródło: Głos Koszaliński

brak komentarzy