Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Skrót z problemami. Tragiczna nawierzchnia i ciasny wiadukt na ulicy Szczawiowej

Marek Rudnicki, Głos Szczeciński,

dodane przez Mareczek

W południe, gdy na ulicach Szczecina przetaczają się tysiące samochodów, można wyjechać z miasta korzystając z dobrego objazdu. Problem w tym, że nie jest on w najlepszym stanie.
Objazd prowadzi z centrum miasta do Autostrady Poznańskiej przez ulice Krzysztofa Kolumba, Tamę Pomorzańską, Szczawiową i Ustowską.

W pewnym momencie, tuż przy końcu ulicy Szczawiowej, przejeżdża się pod elektrownią przez betonowy tunel. Jest bardzo wąski. Jego szerokość ograniczają dwa przejścia dla pieszych oraz szeroki pas torów kolejowych, które nieużywane są już od kilkudziesięciu lat.

- Najwyższy czas, byście napisali o tym - mówi Henryk Pieńko. - Tyle razy jechałem tu z duszą na ramieniu, a przecież te cholerne tory można wreszcie zlikwidować. To żaden problem.

Pan Henryk być może nie śledzi na bieżąco naszych publikacji. Jakiś czas temu pisaliśmy dużo o kłopotach z przejazdem pod elektrownią. Wówczas jeszcze w pobliżu tunelu prowadziły w poprzek ulicy tory bocznicy kolejowej. Po naszych interwencjach udało się je zalać asfaltem.

- Śledzę wasze interwencje. Mam dla was kolejną - to telefon od pani Katarzyny. - Zmuście miasto, by coś zrobiło z tym betonowym tunelem. Jadąc tędy zawsze oszczędzam co najmniej pół godziny, ale nie jest to najprzyjemniejsza jazda. I samochód się niszczy.

Pytanie o możliwości zrobienia remontu na tym odcinku ulic, jak również położenia nowej nakładki asfaltowej zadaliśmy Zarządowi Dróg i Transportu Miejskiego.

- Proponuję zwrócić się o szczegóły do urzędu miejskiego - mówi Marta Kwiecień-Zwierzyńska. - O ile wiem, miasto ma już konkretne plany wobec tego miejsca.
Pytamy więc w urzędzie miasta.

- Ulica Szczawiowa wymaga generalnej przebudowy - zgadza się z nami Piotr Landowski z Biura Informacji i Promocji Urzędu Miejskiego. - Brak jest tu kanalizacji, oświetlenia i odwodnienia. W związku z powyższym przebudowa ulicy Szczawiowej zgłoszona została przez Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego do Wieloletniego Planu Inwestycyjnego. W ramach projektu przebudowy przedmiotowej ulicy zasadnym będzie usunięcie niewykorzystywanych torów. Zadanie ze względu na brak pieniędzy nie jest jednak przewidziane do realizacji w najbliższym czasie - dodał Piotr Landowski.

źródło: Głos Szczeciński

1 komentarz