Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Gumieńce: Zajęli się dworcem

jasiu97p, Moje Miasto,

dodane przez kajetansz

O ile jeszcze do niedawna dworzec Gumieńce, odstraszał podróżnych, dziś już nie jest tak źle.
W piątek, jak co tydzień udałem się na dworzec PKP Szczecin Gumieńce: ku mojemu wielkiemu zdziwieniu, na dworcu zaczęło się coś dziać. I to coś co przywraca nadzieję na remont dworca.

Niby małe rzeczy, jednak daje to nadzieję że będzie remont. Po kilku miesiącach wreszcie na dworcu zaczął chodzić zegar. I tak jest ustawiony w takim miejscu, że mało który z podróżnych z niego korzysta, ale nigdy nie wiadomo, czy ktoś nie będzie chciał z niego przypadkiem skorzystać.

Oprócz, zegara, perony także zaczęły lśnić. Nie jestem pewien, jednak wydaje mi się, że musiały być one, czyszczone, a przynajmniej peron pierwszy.

Kolejna zmiana: trudno jest mi określić czy to tabliczka z napisem "Szczecin Gumieńce" została oczyszczona, czy też wymieniona na nową - tak czy inaczej wreszcie wyraźnie widać napis, na jakim dworcu jesteśmy.

Miejmy nadzieję, że to jest tylko początek remontu dworca. Dworca, który na remont na pewno zasługuje.

źródło: Moje Miasto

15 komentarzy