Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Kraj: Przez złodziei pociągi pojadą dłużej

ti, PAP, Gazeta Wyborcza,

dodane przez kasiek007

Co najmniej do godz. 19 nieprzejezdne będą dwa szlaki kolejowe w naszym regionie. Nocą na jednotorowych odcinkach Lubliniec - Fosowskie oraz Herby Nowe - Panki złodzieje ukradli elementy sieci trakcyjnej.
Jak poinformowało Centrum Zarządzania Kryzysowego wojewody śląskiego, kradzież spowodowała całkowite wstrzymanie ruchu na obu odcinkach. Utrudnienia dotyczą m.in. dalekobieżnych pociągów pospiesznych, które kursują tymi trasami.

Na łączącej Częstochowę z Opolem i Wrocławiem linii Lubliniec - Fosowskie kradzież około 100 metrów sieci trakcyjnej stwierdzono w rejonie miejscowości Pawonków około godz. 6. Kolejne 210 metrów zniknęło w odludnym miejscu w lesie między Herbami Nowymi a Pankami.
Utrudnienia między stacjami Lubliniec i Fosowskie obejmą osiem pociągów osobowych kursujących między Opolem a Lublińcem i Częstochową, a także sześć pospiesznych łączących Wrocław z Białymstokiem, Wrocław z Lublinem oraz Opole z Warszawą.

Według Zbigniewa Czyża, wicedyrektora Zakładu Linii Kolejowych PKP w Tarnowskich Górach, pociągi między Lublińcem a miejscowością Fosowskie kursują objazdem przez Tworóg. Opóźnienia mogą sięgać kilkudziesięciu minut.

Utrudnienia między Herbami Nowymi a Pankami mają dotyczyć siedmiu planowych pociągów osobowych, kursujących między Wieluniem a Tarnowskimi Górami lub Katowicami (na wyłączonym odcinku kursują zastępcze autobusy), a także pociągu pospiesznego relacji Katowice - Szczecin, który skierowano drogą okrężną przez Lubliniec i Kluczbork.

Okolice Harbów to jedno z częstych miejsc kradzieży sieci. Do podobnych sytuacji dochodziło tam m.in. w grudniu, styczniu i marcu. Inne często ograbiane odcinki to pobliskie linie: pasażerskie z Tarnowskich Gór do Tworoga i z Lublińca do Fosowskich oraz towarowa z Lublińca do Toszka.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona