Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Kraj: Więcej połączeń z Łodzi do Warszawy

Piotr Wasiak, Gazeta wyborcza,

dodane przez kasiek007

W poniedziałek uruchomiono nowe połączenia do stolicy. Wkrótce dodatkowe pociągi wyjadą również do Gdyni i Krakowa.
Z Łodzi Fabrycznej są trzy nowe kursy do Warszawy o godzinie: 7.50; 11.50; 17.35. Natomiast ze stolicy wyjeżdżają o godz.: 9.50; 14.03; 22.08. Pociągi będą jeździły codziennie. Czas przejazdu jest zbliżony do dotychczasowych połączeń - ok. godziny i czterdziestu minut. Podróż jest jednak tańsza o 6 zł (bilet będzie kosztował 25 zł).

- Nareszcie ktoś pomyślał żeby uruchomić dodatkowe kursy. Do tej pory w godzinach rannych i popołudniowych był taki tłok w wagonach, że nie było czym oddychać, a o miejscu siedzącym można było zapomnieć - mówi Karolina Janicka, która często jeździ do Warszawy.
Z okazji uruchomienia połączeń i dnia dziecka młodzież do lat 16 wraz z opiekunem mogła wczoraj podróżować do stolicy za darmo. Na wycieczkę do Warszawy zabrano również kilkudziesięciu uczniów ze szkoły podstawowej z Andrzejowa.

Nowe połączenia mają być konkurencją dla Intercity. Przypomnijmy. W grudniu ubiegłego roku weszła w życie jedna z największych reform na kolei w ostatnich latach. Spółkę PKP Przewozy Regionalne przejęły samorządy wojewódzkie, a najbardziej rentowne połączenia między województwami - takie jak np. Łódź - Warszawa - trafiły do PKP Intercity.

- Już z pierwszych kursów widać, że jest duże zapotrzebowanie na dodatkowe połączenia. Mam nadzieję, że skorzystają na tym zarówno podróżni jak i spółka PKP Przewozy Regionalne, której jesteśmy współudziałowcem - mówi Włodzimierz Fisiak, marszałek województwa łódzkiego.

W okresie wakacji (od 11 do 14 czerwca oraz od 20 czerwca do 30 sierpnia) uruchomione zostanie także połączenie na trasie Sieradz - Gdynia. Pociąg będzie kursował przez Łódź Kaliską, Kutno, Toruń, Iławę, Malbork, Tczew, Gdańsk i Sopot.

Natomiast od września składy należące do PKP PR wyjadą z Łodzi Fabrycznej do Krakowa. Kursowały będą dwa razy w tygodniu - piątki i niedziele.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona