Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Kraj: Pociągiem taniej w długi weekend

Krzysztof Aładowicz, Gazeta Wyborcza,

dodane przez kasiek007

Atrakcyjne finansowo oferty na weekend przygotowały zarówno spółka Przewozy Regionalne, jak i PKP Intercity.
Ta pierwsza proponuje Bilet turystyczny, który uprawnia do ograniczonej liczby podróży jej pociągami w całym kraju do godz. 6 w piątek, oraz od godz.18 w piątek do godz. 6 w poniedziałek. Na każdy z tych okresów kosztuje po 39 zł. Poza tym wydając 55 zł, możemy do woli jeździć składami PR-ów przez trzy dowolnie wybrane dni. Kolejna promocja - Ty i raz dwa, trzy - to oferta dla małych, maksymalnie czteroosobowych grup. Pierwsza osoba płaci normalnie, pozostałe dostają ok. 25 proc. zniżki. Dzięki Przejazdom rodzinnym mniej płacą dorośli podróżujący z dziećmi do 16 lat, a na Bilecie plus skorzystają ci, którzy chcą dużo jeździć zarówno pociągami osobowymi, jak i spółki PKP Intercity (muszą kupić Bilet podróżnika lub weekendowy Intercity i dopłacić 15 zł za Bilet plus).

Oferta PKP Intercity - Bilet podróżnika - przygotowana została dla planujących wyjazdy pociągami pospiesznymi i Tanimi Liniami Kolejowymi. Kosztuje 65 zł na klasę drugą i 95 zł na pierwszą i pozwala do woli podróżować do godz. 6 w piątek lub od godz. 19 w piątek do godz. 6 w poniedziałek.
Z kolei Bilet weekendowy obowiązuje w pociągach pospiesznych, TLK, ekspresach i Intercity. Kosztuje 119 zł w klasie drugiej i 199 zł w pierwszej i uprawnia do podróżowania do północy z czwartku na piątek lub od godz. 19 w piątek do północy z niedzieli na poniedziałek.

"Rodzina z PKP Intercity" to wreszcie oferta dla grup z dziećmi. Ze zniżki może skorzystać grupa od dwóch do pięciu osób, przy czym musi być w niej co najmniej jedno dziecko w wieku do 16 lat. Każda z osób otrzymuje 33 proc. zniżki.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona