Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Wakacje na torach. Kolej uruchomi dodatkowe połączenia

Sławomir Włodarczyk, Głos Szczeciński,

dodane przez Bauer; zmodyfikowane

Ponad 70 połączeń uruchomi dodatkowo PKP Intercity na tegoroczne wakacje. Blisko 30 proc. takich składów pojedzie po torach na Pomorzu Zachodnim.
Mieszkańcy Szczecina i innych miast w regionie dotrą bezpośrednim połączeniem m.in. do: Krakowa, Warszawy, Lublina, Poznania, Katowic, na Mazury, w Sudety i Tatry.

Najwięcej dodatkowych składów pojedzie ze Świnoujścia przez Szczecin, Stargard i z powrotem, m.in. "Barbakan" i "Wolin" do Krakowa, "Błękitna Fala" i "Mewa" do Warszawy, "Bosman" do Wrocławia, "Podhalanin" do Zakopanego, Wisły i Bielska Białej, oraz "Podlasiak" do Białegostoku.

Inne z dodatkowych pociągów pojadą z Kołobrzegu przez Szczecinek w głąb kraju i z powrotem. Niemal wszystkie zostaną wyposażone w specjalne wagony przystosowane do przewozu rowerów.

Przewoźnik zaproponował też pasażerom cały wachlarz ulg i promocji, m.in. tani i weekendowy bilet, a także specjalne oferty, m.in.: "wakacje z intercity" oraz "wcześniej i taniej".

Wszystkie wakacyjne - dodatkowe pociągi ruszą w trasy 19-21 czerwca br. Ich rozkład jazdy dostępny jest w Internecie pod adresem: www.pr.pkp.pl. O wakacyjnych połączeniach dowiemy się też, dzwoniąc pod numer infolinii PKP: 94-36 oraz na dworcach kolejowych w całym regionie.

źródło: Głos Szczeciński

10 komentarzy