Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Kraj: Połączenia kolejowe w dobrej cenie

Krzysztof Aładowicz, Gazeta Wyborcza,

dodane przez kasiek007

Pasażerowie korzystający z usług kolejowych przewoźników muszą się przygotować na zmiany w ofertach promocyjnych. Nowości przygotowały zarówno Przewozy Regionalne jak i PKP Intercity.
To dwaj najwięksi przewoźnicy w kraju. Przewozy Regionalne oferują przejazdy w pociągach osobowych i przyspieszonych InterRegio, natomiast do Intercity należą pospieszne, Tanie Linie Kolejowe, ekspresy i InterCity.

Największą nowością w PR jest wprowadzenie dwóch rodzajów bardzo popularnych biletów turystycznych. Pozwalają dowolnie podróżować składami spółki od godz. 18 w piątki do godz. 6 w poniedziałki. Bilet za 30 zł jest ważny teraz tylko w pociągach osobowych (dotąd kosztował 39 zł). Jeśli kupimy bilet za 60 zł, będziemy mogli korzystać również z połączeń InterRegio.
Podobny podział będzie obowiązywał w przypadku Regio Karnetów. 55 zł kosztuje karnet na pociągi osobowe, a 79 zł na InterRegio. Bydgoszczanie mają możliwość korzystania z trzech połączeń IR: do Warszawy, o godz. 8.40 od poniedziałku do piątku i o godz. 12.40 w niedziele, oraz codziennie aż do końca wakacji do Trójmiasta (godz. 9.33) i do Poznania (godz. 19.55).

Zmieniają się też ceny biletów jednorazowych na połączenia InterRegio. Drożeją do Warszawy z 38,5 zł do 40 zł, a tanieją do Poznania i Gdańska z 26,5 zł do 25 zł. Dzięki nowej promocji "Połączenia w dobrej cenie" tańszy będzie też bilet na pociągi osobowe na trasie Bydgoszcz - Inowrocław. Za dojazd do Inowrocławia zapłacimy 7 zł, a do Brzozy, Chmielnik i Nowej Wsi Wielkiej 3 zł.

Przewozy Regionalne likwidują natomiast ofertę przejazdów rodzinnych, które pozwalały na tańsze podróże osób dorosłych z dziećmi. Zastępują je promocją "Ty i raz, dwa, trzy", która obniża ceny przejazdów dla małych grup (maksymalnie czteroosobowych) bez ograniczeń wiekowych.

Zmiany przygotowała również spółka Intercity. Najkorzystniejsza dla bydgoszczan jest pula tanich biletów na przejeżdżające przez nasze miasto pociągi TLK "Kujawy" i ekspres "Posejdon". Jeśli kupimy je z wyprzedzeniem, to za przejazd do Warszawy składem TLK "Kujawy" (odjazd z Bydgoszczy Głównej, o godz. 6.30, oprócz niedziel) zapłacimy 29 zł zamiast "standardowych" 54 zł. Natomiast 49 zł może nas kosztować podróż ekspresem "Posejdon" do Warszawy (zamiast 97 zł) i do Kołobrzegu (zamiast 84 zł). Pociąg ten jeździć będzie w wakacyjne soboty i niedziele. Nad morze o godz. 10.09, a do stolicy o godz. 19.09. Oprócz tego PKP Intercity przedłuża czas obowiązywania biletu weekendowego. Teraz za 119 zł w klasie drugiej i 199 zł w klasie pierwszej można podróżować dowolną ilość razy pociągami pospiesznymi, TLK, ekspresami i InterCity od godz. 19 w piątek do godz. 6 w poniedziałek. Przewoźnik oferuje też imienną książeczkę "Wakacje z Intercity", dzięki któremu od 1 lipca do 30 września można odbyć cztery podróże w wagonach klasy drugiej pociągów ekspresowych, InterCity, EuroCity i TLK oraz w wagonach sypialnych i do leżenia pociągów pospiesznych. Książeczka kosztuje 169 zł i można ją kupić w empikach.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona