Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Trójmiasto: SKM: gdzie wieczorem kupić bilet?

Michał Jamroż, Gazeta Wyborcza,

dodane przez kasiek007

W sezonie Gdańsk odwiedza blisko 2 mln turystów. Niestety nie wszyscy są na ich przyjazd przygotowani. Szczególnie Szybka Kolej Miejska.
- W niedzielę wracałem z Gdańska do Gdyni, było po godzinie 21 - opowiada Adam Mąka z Gdyni. - Nie miałem biletu, ale byłem pewien, że nie będzie problemu z jego zakupem w Gdańsku Głównym. Niestety, nic bardziej mylnego. Mimo że dworzec o tej godzinie był pełen ludzi, wszystkie kasy SKM były nieczynne.

W takiej sytuacji jedyną szansą na zakup biletu przed wejściem do pociągu są automaty. W Gdańsku znajdują się dwa, niestety tego dnia jeden był nieczynny.
- W efekcie kolejka do czynnego automatu zrobiła się kilkunastoosobowa. Mimo że byłem na dworcu 10 minut przed odjazdem SKM, nie było szans, by zakupić bilet na czas - kontynuuje Mąka.

W takim przypadku po bilet trzeba udać się do kierownika pociągu. Tam jednak również można spotkać sporą kolejkę. - Nie rozumiem dlaczego w Gdańsku, mieście, które żyje z turystów, nie ułatwia się podróżującym życia - denerwuje się Mąka.

W Gdańsku Głównym bilety SKM można kupić w przejściu podziemnym - w dni powszednie do godz. 22, a w weekendy do 21. Z kolei w Biurze Obsługi Klienta znajdującym się w budynku dworca w dni powszednie do 21.30, a w weekendy do 20.30. Co ciekawe na trasie SKM są stacje, gdzie bilety można kupić przez całą dobę - np. w Gdańsku Oliwie przez cały tydzień oraz w Gdańsku Wrzeszczu oraz Gdyni Głównej w weekendy. To logiczne, bo największy ruch wieczorami jest właśnie w weekendy, a duża ilość osób kupujących bilety w pociągu sprawia, że nie wszystkim udaje się je kupić. - Duża ilość osób kupujących bilety w pociągach sprawia, że nie wszystkim udaje się je sprzedać, przez co tracimy - przyznaje Leopold Naskręt, naczelnik wydziału marketingu PKP SKM Trójmiasto. - Ale z drugiej strony każde wydłużenie godzin pracy naszych kas to większe koszty ich utrzymania.

Jest jednak szansa, że w Gdańsku kasy SKM będą czynne dłużej.

- Przekazałem sprawę do działu sprzedaży. Przeanalizujemy sytuację i możliwe, że wprowadzimy dłuższe godziny otwarcia kas przynajmniej w weekendy - zapewnia Naskręt.

Wczoraj naprawiono też zepsuty automat.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona