Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Niemcy zmodernizują tory z Łobza do Runowa

wlod, Głos Szczeciński,

dodane przez kajetansz

Niemiecka firma specjalizująca się m.in. w budowie torowisk Schweerbau GmbH & Co. KG Bauunternehmen, będzie generalnym wykonawcą modernizacji linii kolejowej nr 202 Stargard Szczeciński – Gdańsk na odcinku z Runowa Pomorskiego do Łobza.
Prace remontowe na szlaku ruszą 14 września i potrwają do 30 listopada br. PKP Polskie Linie Kolejowe zapłacą za inwestycje blisko 22,5 mln zł brutto.

Wiadomo już, że na długości 12,8 km zostanie wykonana kompleksowa wymiana nawierzchni wraz ze wzmocnieniem skarp i nasypów, odnowione rowy odwadniające, zmodernizowane rozjazdy oraz przejazdy kolejowe a także wymienione sygnalizatory drogowe.

Jak zapewniają kolejarze, dzięki modernizacji szlaku pociągi będą mogły pędzić po nim z prędkością ponad 120 km/h. Obecnie składy ledwo „wyciągają” 80 km/h. To nie wszystko. Ma być też bezpieczniej i taniej w utrzymaniu infrastruktury szlaku.

Przypomnijmy: od kwietnia do czerwca tego roku trwały prace modernizacyjne tej linii na odcinku z Łobza do Świdwina. Roboty wstrzymały ruch pociągów. Składy jeździły dookoła czyli przez Szczecinek. Podobnie będzie jesienią. Podobnie też PKP zapewnią pasażerom komunikację zastępczą.

źródło: Głos Szczeciński

brak komentarzy