Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Warszawa: Druga linia metra jednak coraz bliżej

miecz, Gazeta Wyborcza,

dodane przez lukaszenko; zmodyfikowane

Dziś zakończyła się kontrola zamówienia na projekt i budowę II linii metra, które zaskarżyła firma Mostostal. Kontrola nie wykazała naruszeń mających wpływ na wynik postępowania.
W przetargu rozpisanym przez miasto wygrało włosko-tureckiego konsorcjum Astaldi-Gulermak (cena: 4,1 mld zł). Od tego czasu, tj. trzech miesięcy, trwa batalia o to kto wykona projekt i zbuduje II linię metra.

Niedawno Mostostal skierował do sądu skargę na wyrok Krajowej Izby Odwoławczej, gdyż nie został w nim uwzględniony "szereg poważnych zarzutów wobec czynności zamawiającego, dokonanych w przetargu".

Mostostal Warszawa zarzucił zwycięzcy przetargu wniesienie wadliwego wadium i rażąco niską cenę. Zarzuty dotyczyły też miasta, które według Mostostalu zaniechało żądania wyjaśnień w tej sprawie.

Dziś zakończyła się jednak kontrola zaskarżonego zamówienia publicznego na projekt i budowę II linii metra od stacji "Rondo Daszyńskiego" do stacji "Dworzec Wileński". - Zgodnie z przepisami ustawy prawo zamówień publicznych kontrolę tę przeprowadza Prezes Urzędu przed zawarciem umowy. Kontrola uprzednia zakończyła się wynikiem pozytywnym, nie wykazała naruszeń rażących lub mających wpływ na wynik postępowania - czytamy w oficjalnym komunikacie na stronie Metra Warszawskiego.

Centralny odcinek drugiej linii metra będzie miał długość 6,1 km. II linia metra będzie miała 7 stacji: Rondo Daszyńskiego, Rondo ONZ, Świętokrzyska, Nowy Świat, Powiśle, Stadion i Dworzec Wileński. Zakończenie budowy tego odcinka planowane jest na rok 2013 lub 2014.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona