Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Awantura na peronie. Pociągi kursowały z opóźnieniem

Marek Łagocki, Głos Szczeciński,

dodane przez Bauer

Na peronie w Międzyzdrojach wczoraj po południu doszło do awantury między pasażerami, którzy zarezerwowali wagon dla osób niepełnosprawnych a pasażerami, którzy zajęli go bez zgody. Interweniowała policja.
Do sytuacji doszło ponieważ pociąg osobowy relacji Świnoujście-Szczecin miał opóźnienie około 30 minut, a na peronie znajdowało się kilkuset pasażerów, którzy nie mieli szans doń się dostać. Pierwszy na peron podjechał pociąg pośpieszny Świnoujście-Poznań. Wtedy część ludzi postanowiła wejść do środka bez biletu.

Część dzikich pasażerów zajęła zarezerwowany wagon dla niepełnosprawnych dzieci. Mimo próśb kierownika pociągu, nie chcieli ruszyć się z miejsca. Przyjechała policja. Na peronie zapanował chaos. Cały pociąg pośpieszny był zapchany. Osoby niepełnosprawne wraz z opiekunami blokowali przejazd i walczyli o swoje miejsca. Doszło do ostrej wymiany zdań. Pociągi osobowe stały ponad godzinę. Po ponad godzinnej negocjacji między kierownictwem pociągu a pasażerami udało się dojść do porozumienia. Dla niepełnosprawnych w szczecinie został doczepiony dodatkowy wagon.

Jeszcze w kilka godzin po awanturze pociągi kursowały z niewielkim opóźnieniem.

źródło: Głos Szczeciński

6 komentarzy