Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Kraj: Trochę taniej pociągiem do stolicy

marc, Gazeta Wyborcza,

dodane przez kasiek007

Dobra wiadomość dla podróżnych. Konkurencyjne tańsze połączenia do Warszawy i Wrocławia uruchamiają Przewozy Regionalne.
W środę spółka Przewozy Regionalne przedstawiła rozkład połączenia InterRegio. Pociąg do stolicy miałby kursować co poniedziałek, a jego wyjazd z Kielc zaplanowano na godz. 5.14. Będzie jechał Centralną Magistralą Kolejową i zatrzymywał się m.in. na słynnym peronie Włoszczowa Północ. Dodatkowy pociąg z Warszawy do Kielc miałby kursować w piątki. Kolejne połączenia zostaną też uruchomione na trasie Kielce -Wrocław. Te pociągi będą kursowały w piątki i niedziele.

Nowe połączenia to nie zaskoczenie. Na początku wakacji samorząd województwa świętokrzyskiego zawiesił finansowanie czterech pociągów pomiędzy Skarżyskiem a Tomaszowem Mazowieckim, bo wpływy z biletów ledwie w kilku procentach pokrywały koszty. Wtedy kolejarze zaczęli szukać innych połączeń, które mogliby realizować za dotację z samorządu. Po konsultacjach zdecydowano się na uruchomienie połączeń InterRegio do Wrocławia i Warszawy po Centralnej Magistrali Kolejowej. Byłyby one konkurencyjne wobec pociągów pospiesznych, które po reformie z początku roku obsługuje tylko spółka PKP InterCity.
Różnica już jest widoczna - bilet na pociąg InterRegio do Warszawy będzie kosztował 35 złotych, a czas przejazdu będzie wynosił 3 godz. 9 min. Dla porównania pociąg obsługiwany przez InterCity, który wyjeżdża z Kielc o godz. 6.37, jedzie tylko minutę krócej, a kosztuje 38 złotych plus 5 złotych miejscówka.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona