Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Małopolska: Wygodniej pociągiem z Warszawy do Krakowa

śmik, Gazeta Wyborcza,

dodane przez stoch

Na trasie Warszawa- Kraków kursuje nieco wygodniejszy skład elektryczny To pociąg papieski, który wcześniej jeździł z Krakowa do Wadowic.
Zamiast stać na bocznicy, pociąg papieski rusza nową trasą z Krakowa do Warszawy. To elektryczny pociąg wyprodukowany przez nowosądecki Newag. Jest podobny do dostarczonych przez tę samą firmę składów kursujących na trasie Szybkiej Kolei Miejskiej z Pruszkowa do Sulejówka, tyle że w nieco wzbogaconej wersji. Wewnątrz znajdziemy m.in. miękkie siedzenia.

Pomalowany na żółto skład upamiętnia Jana Pawła II. Od 2006 r. woził pielgrzymów między Krakowem a Wadowicami, z którymi związany był papież. Filmy o nim wyświetlano podróżnym. W ostatnich miesiącach na tej trasie jeździło ich jednak coraz mniej. Dlatego spółka PKP Przewozy Regionalne zdecydowała się puścić skład papieski jako pociąg InterRegio na linię Warszawa - Kraków obleganą od początku lata przez pasażerów. Wyrusza z Krakowa o godz. 7.20 i do Dworca Centralnego dociera o godz. 10.45. Bilet kosztuje 40 zł. W powrotną drogę wyrusza z Centralnego o godz. 12.40, ale jedzie nieco dłuższą trasą - przez Częstochowę. Do Krakowa dociera o godz. 17.54 (bilet za 42 zł).

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona