Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

800 osób straci pracę!

mił, Kurier Szczeciński,

dodane przez MQ

Koszalinem i okolicami wstrząsnęła w czwartek wiadomość o planach likwidacji Zakładu Linii Kolejowych PKP S.A. w Koszalinie, w którym pracuje ok. 800 osób. Mogą stracić pracę, choć... spółka osiąga dobre wyniki ekonomiczne.
O zamiarach PKP powiadomiły prezydenta Koszalina i przewodniczącego Rady Miejskiej organizacje związkowe działające w ZLK. W swoim piśmie zaapelowały do samorządu o interwencję w tej sprawie. Reakcja prezydenta Mirosława Mikietyńskiego i Tomasza Czuczaka była natychmiastowa. Wystosowali oni list do Zbigniewa Szafrańskiego, prezesa Zarządu PKP PLK S.A., w którym m.in. piszą:

"Obawiamy się, że zlikwidowanie koszalińskiego ZLK podzieli los dotychczas przeprowadzonych zmian, czyli nie poprawi sytuacji w PKP PLK S.A. Pracę straci za to około 800 osób, które - w sytuacji, gdy w powiecie koszalińskim bezcenne jest każde miejsce pracy - będą miały problemy z odnalezieniem się w nowej rzeczywistości.

Nie dotarły do nas żadne informacje, w których PKP PLK S.A. oferowałby tym ludziom poważne propozycje w zamian za planowaną restrukturyzację. Takie postawienie sprawy nie wróży temu pomysłowi dobrze". Prezydent i przewodniczący dołączyli do swego listu stanowisko przewodniczącej Regionu Pobrzeże NSZZ "Solidarność" oraz stanowisko związków zawodowych, które dotarły do koszalińskiego ratusza.

źródło: Kurier Szczeciński

1 komentarz