Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Dolnośląskie: Maszynista wykolejonego pociągu miał 3 promile

jaś/kg//kwj, TVN24,

dodane przez volvob10ma

Maszynista pociągu, który wykoleił się w miejscowości Szewce w okolicach Wrocławia, był pijany. W chwili zatrzymania przez policję mężczyzna miał trzy promile alkoholu we krwi. Z wykolejonego pociągu ewakuowano 200 osób, dwie zostały lekko poszkodowane.
Tuż po wypadku policja poszukiwała maszynisty pociągu, który uciekł z miejsca zdarzenia. W końcu mężczyzna został zatrzymany i przewieziony na komendę, gdzie ma złożyć wyjaśnienia. - Poczuliśmy od niego woń alkoholu i gdy został przebadany alkomatem okazało się że we krwi ma około trzech promili alkoholu - powiedział w TVN24 Michał Wacławik, rzecznik Komendy Głównej Straży Ochrony Kolei. - W chwili obecnej mężczyzna trzeźwieje - dodał rzecznik.

Trzęsienie ziemiInformacje o zdarzeniu otrzymaliśmy na platformę Kontakt TVN24. Do wypadku doszło tuż po godzinie 1:00. Przyczynę wykolejenia bada na miejscu specjalna komisja z PKP.

Podróżujący nocnym pociągiem pasażerowie "na gorąco" relacjonowali przebieg wypadku. - Przysypiałam i nagle usłyszałam łomot. Chwyciłam się tylko i czekałam, co będzie dalej. Wiedziałam, że coś jest nie tak - relacjonowała pasażerka. - Odnosiłem wrażenie, że to jest jakieś trzęsienie ziemi, tektoniczne coś się dzieje. No i za chwileczkę palą się przewody, smród niesamowity od zwarcia przewodów, no i szok - dodał jej towarzysz podróży.

"Jak na taki wypadek nieźle"Pasażerowie przyznają, że mieli szczęście. - Ja spadłem z łóżka, ale nikomu nic się nie stało, naprawdę jak na taki wypadek to bardzo dobrze - mówił jeden z podróżnych. - Na szczęście pociąg jechał wolno i zahamował, bo gdyby jechał szybko, to by się pewnie skończyło inaczej. Tu jest niedaleko skarpa, jakby się zjechało z tej skarpy, to by było nie za ciekawie - przyznał inny.

Obie ranne osoby zostały opatrzone na miejscu przez ratowników. Pasażerów z wykolejonego pociągu, podstawione przez PKP autobusy zabrały na dworzec Wrocław Główny, gdzie czekał już na nich pociąg do Szczecina.

Tory są całkowicie nieprzejezdne na odcinku Wrocław - Rawicz.

źródło: TVN24

możliwość komentowania została wyłączona