Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Wrocław: Po wypadku w Szewcach zwolniony dyrektor w Intercity

Jacek Harłukowicz, Gazeta Wyborcza,

dodane przez kasiek007

Po wtorkowym wypadku kierowanego przez pijanego maszynistę pociągu stanowisko stracił dyrektor Zakładu Zachodniego PKP Intercity Marek Pawicki.
O godz. 1 w nocy 11 z 12 wagonów pociągu pośpiesznego Kraków - Świnoujście wykoleiło się w Szewcach pod Wrocławiem. Jak się okazało, pociągiem kierował kompletnie pijany maszynista Artur K. Badanie wykazało, że w wydychanym powietrzu miał trzy promile alkoholu.

Dziś staje on przed prokuratorem, od którego prawdopodobnie usłyszy zarzut spowodowania katastrofy w ruchu lądowym, za co grozi do dziesięciu lat pozbawienia wolności. Artur K. został dyscyplinarnie zwolniony z pracy.
Prócz prokuratury swoje wewnętrzne postępowanie prowadzi spółka Intercity. Na jego czas w pełnieniu obowiązków zawieszeni zostali dyspozytor Intercity ze stacji Wrocław Główny i maszynista, który przekazał pijanemu prowadzenie pociągu.

Już ze stanowiskiem pożegnał się natomiast dyrektor Zakładu Zachodniego Intercity Marek Pawicki.

- Z funkcją menedżera wiążą się nie tylko zaszczyty, ale przede wszystkim odpowiedzialność za podwładnych - argumentuje dymisję Paweł Ney, rzecznik Intercity.

Przypomnijmy, że już wczoraj Intercity poinformowało o zaostrzeniu procedur bezpieczeństwa. Teraz wszyscy maszyniści mają obowiązkowo dmuchać w balonik, zanim wsiądą do lokomotywy. W trybie pilnym, bez przetargu, spółka dokupi 29 alkomatów, by mieli je do dyspozycji wszyscy dyspozytorzy.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona