Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Dolny Śląsk: Dwa wypadki na torach

bgr/tr, TVN24,

dodane przez volvob10ma

Do dwóch groźnych wypadków kolejowych doszło dziś po południu na Dolnym Śląsku. Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Długołęce pociąg osobowy zderzył się z samochodem, a we Wrocławiu wykoleił się skład relacji Szklarska Poręba - Poznań. W wypadkach nikt na szczęście poważnie nie ucierpiał, ale ruch pociągów na Dolnym Śląsku jest utrudniony.
Jak poinformował rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu Krzysztof Gielsa, kierowca samochodu, który w Długołęce zderzył się z pociągiem, znajduje się pod opieką lekarzy. Jest w szoku, ale najprawdopodobniej nie odniósł poważnych obrażeń.

Nie zauważył pociągu

- Z relacji maszynisty wynika, że samochód bardzo powoli przejeżdżał przez przejazd, a kierowca nie zauważył nadjeżdżającego pociągu. Siła uderzenia była taka, że przednia część auta została niemal odcięta - powiedział Gielsa.

Na miejscu wypadku pracują trzy jednostki Państwowej Straży Pożarnej, a także jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Na razie nie wiadomo, jak długo ruch pociągów na trasie Wrocław - Oleśnica będzie wstrzymany.

Wykolejenie we Wrocławiu

Utrudnienia są też na trasie Wrocław - Poznań i Wrocław - Wałbrzych po tym, jak we Wrocławiu wykoleił się pociąg relacji Szklarska Poręba - Poznań.

- Z szyn wypadły lokomotywa i pierwszy wagon. Nikomu nic się nie stało, ale utrudnienia na tym odcinku mogą potrwać nawet kilka godzin - powiedział dyżurny z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu. Na razie nie wiadomo, jak doszło do wykolejenia się pociągu.

źródło: TVN24

możliwość komentowania została wyłączona