Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Okradli wagony. Stargardzka PKP dopiero policzy straty

mdr, Głos Szczeciński,

dodane przez Bauer

Dwóch amatorów wyposażenia wagonów kolejowych zatrzymali policjanci ze Stargardu Szczecińskiego. Stało się to, gdy zadowoleni z siebie docierali do skupu złomu. Jeden ma 17 lat, drugi jest starszy o rok.
Do złapania złodziei doszło w czasie, gdy policjanci prowadzili stałą kontrolę skupów metali kolorowych oraz złomu. Obaj młodzieńcy zwrócili uwagę policjantów niesionymi przez siebie, wyraźnie ciężkimi workami jutowymi.

Od razu jeden z nich przyznał się, że okradli wagony osobowe stojące na terenie stargardzkiego PKP. Obaj po przesłuchaniu zostali zwolnieni do domu.

- Nie znaczy to, że ominie ich kara - tłumaczy aspirant Krzysztof Orzechowski, rzecznik stargardzkiej policji. - Od wyceny skradzionych przedmiotów zależy, czy obu panom zostanie postawiony zarzut przestępstwa czy wykroczenia.

Policja od razu chciała otrzymać z PKP wycenę, ale odpowiednie biuro kolei nie było czynne. Na razie więc znana jest tylko waga łupu - 21 kg. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że są to głównie aluminiowe listy podłużne stanowiące wyposażenie przedziałów.

- Jeżeli suma strat nie przekroczy 250 złotych, to mężczyźni za kradzież odpowiedzą przed stargardzkim Sądem Grodzkim - tłumaczy Orzechowski. - W przypadku przekroczenia tej sumy odpowiedzą za przestępstwo, a za to już grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: Głos Szczeciński

możliwość komentowania została wyłączona