Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju kolej

Kraj: Nowe logo i systemy zarządzania ruchem w Przewozy Regionalne (ex-PKP)

Przewozy Regionalne,

dodane przez zack1989

PKP Przewozy Regionalne* wprowadzają kolejne zmiany mające zapewnić pasażerom najwyższą jakość oferowanych usług. Poza nową nazwą – Przewozy Regionalne – zmienia system identyfikacji wizualnej oraz stawia na innowacyjny system zarządzania ruchem pociągów. Nowe rozwiązania pozwolą na lepsze wykorzystanie taboru kolejowego oraz w konsekwencji na usprawnienie zarządzania zasobami spółki.
Firma w niespełna rok po usamorządowieniu kończy procedurę zmiany nazwy spółki. Zgodnie z decyzją właścicieli, zrezygnowano z członu PKP w nazwie. Wprowadzono również nowe barwy korporacyjne przewoźnika - zieleń, błękit i granat. Pojawią się one m.in. na tablicach kierunkowych pociągów, w wystroju kas, drukowanych materiałach informacyjnych i promocyjnych oraz w nowym serwisie internetowym Przewozów Regionalnych.

– Decyzja o rebrandingu została podjęta po wielu analizach ekonomicznych i marketingowych – stwierdził Tomasz Moraczewski, prezes PKP Przewozy Regionalne. – Chcieliśmy podkreślić naszą odrębność od Grupy PKP i jednocześnie zasygnalizować pasażerom efekty działań restrukturyzacyjnych poprzez nowy system identyfikacji wizualnej. Nasza spółka powinna się kojarzyć z nowoczesną i dynamiczną firmą, która korzystając z kilkudziesięcioletniego dziedzictwa kolei w Polsce wprowadza najnowsze rozwiązania technologiczne, atrakcyjne produkty i wysoki poziom obsługi. W sensie ekonomicznym zmiana nazwy i logo to również wielomilionowe oszczędności dla spółki – dodał prezes Moraczewski. – Przewidywane koszty rebrandingu na lata 2009-2014 to ok. 450 tys. zł rocznie, natomiast spodziewane opłaty licencyjne za logo PKP to koszt ok. 7 mln zł rocznie.

Zmiany w spółce dotyczą również zastosowania innowacyjnych rozwiązań technologicznych i informatycznych, mających usprawnić zarządzanie taborem i dostosowywanie rozkładu jazdy pod kątem potrzeb pasażerów. Rozwijamy, wprowadzony w drugim kwartale tego roku, nowoczesny system monitorujący m.in. pracę kas, punktualność kursów, aktualne umiejscowienie pociągów, sprzedaż i odprawę podróżnych w pociągach, także dający podgląd na perony. Dzięki niemu będzie można optymalizować wielkość składów, by dopasować je do liczby pasażerów.

*nazwa „PKP Przewozy Regionalne” spółka z o.o. prawnie obowiązuje do czasu wpisania zmian do Krajowego Rejestru Sądowego

źródło: Przewozy Regionalne

możliwość komentowania została wyłączona