Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

PKP Przewozy Regionalne chcą być naszym przewoźnikiem

mdr, Głos Szczeciński,

dodane przez MQ

Dziś poznaliśmy wynik przetargu nieograniczonego na "wykonywanie usług publicznych regionalnych kolejowych przewozów pasażerskich na obszarze Województwa Zachodniopomorskiego w latach 2009 2012.". Nazwa nieco długa, ale formalnie tak to brzmi.
Komisja przetargowa otworzyła koperty i okazało się, że wpłynęła tylko jedna oferta. Złożyły ją Przewozy Regionalne Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. PR zaoferował wykonanie zamówienia za kwotę dofinansowania 12,49 zł brutto za jeden tzw. pociągokilometr pracy eksploatacyjnej.

Przetarg został ogłoszony przez Urząd Marszałkowski 12 listopada br. Teraz UW zawrze umowę z przewoźnikiem na 3 lata. Określi w niej swoje wymagania, w tym dotyczące rodzaj taboru, tryb i warunki zawierania umów rocznych, zasady, na jakich będą świadczone usługi oraz ich ogólny zakres, tj. trasy, na których przewozy będą wykonywane.

Aktualnie jeszcze obowiązująca umowa z grudnia 2006 roku wygaśnie z 12 grudnia br. Na jej podstawie regionalne kolejowe przewozy pasażerskie w Zachodniopomorskiem wykonuje spółka PKP Przewozy Regionalne, która od grudnia ubiegłego roku przeszła na własność samorządów województw.

źródło: Głos Szczeciński

9 komentarzy