Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Trójmiasto: W SKM będą remonty peronów i wagonów

Paweł Rydzyński, Dziennik Bałtycki,

dodane przez kasiek007

Remont czterech peronów oraz modernizacja kilkunastu składów - takie są plany inwestycyjne Szybkiej Kolei Miejskiej na przyszły rok.
Zgodnie z harmonogramem, jeszcze zimą ma się rozpocząć remont przystanków Gdynia Wzgórze Św. Maksymiliana i Gdańsk Politechnika. Prace w Gdyni będą trwać osiem miesięcy i będą powiązane z przebudową węzła drogowego na Wzgórzu. W jego ramach zostanie m.in. przedłużony tunel dla pieszych, prowadzący pod torami kolejowymi - będzie się kończyć po drugiej stronie al. Zwycięstwa. Prace na przystanku Politechnika będą krótsze - potrwają pięć miesięcy i będą w praktyce jedynie dokończeniem "liftingu", jaki peron przeszedł w ubiegłym roku. Wówczas m.in. została odmalowana i uszczelniona wiata.
W przyszłym roku trwać jeszcze będą prowadzone od kilku miesięcy prace remontowe na peronach Sopot i Sopot Wyścigi. Przed Euro 2012 SKM ma w planie wyremontować jeszcze perony w Gdańsku Wrzeszczu i Żabiance.

SKM przygotowuje się też do budowy nowego przystanku Gdańsk Śródmieście, który będzie się znajdować pod wiaduktem w al. Armii Krajowej.
- Gromadzimy dokumenty związane z prawem do dysponowania gruntami pod tę inwestycję oraz dokumenty niezbędne do wystąpienia o dofinansowanie inwestycji z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Czekamy też na wydanie decyzji środowiskowej - mówi Bartłomiej Buczek, członek zarządu SKM.

Budowa przystanku Śródmieście, podobnie jak remonty wspomnianych peronów, ma się zakończyć przed Euro 2012. SKM planuje też w tym czasie remont 22 z 65 posiadanych pociągów.
- Na przyszły rok planujemy naprawę główną dwóch naszych pociągów i naprawę rewizyjną kolejnych 10 - mówi Buczek.

W ten weekend, w nocy z soboty na niedzielę, SKM zmienia rozkład jazdy. Analizę nowej oferty przedstawimy w piątek, w tygodniku "Trójmiasto".

źródło: Dziennik Bałtycki

możliwość komentowania została wyłączona