Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Miliony na dworzec

bar, Kurier Szczecińkski,

dodane przez MQ

Drawsko Pomorskie od czterech lat jest właścicielem dworca PKP. - Odkupiliśmy go od kolei, by nie dopuścić do jego dalszej dewastacji - mówi Zbigniew Ptak, burmistrz Drawska Pomorskiego. - Przez cztery lata szukaliśmy sposobów i pieniędzy na jego zagospodarowanie. I udało się.
Na posiedzeniu w Löcknitz Wspólny Komitet Monitorujący Programu Interreg IVA pozytywnie ocenił projekt pn. "Rewitalizacja i zmiana funkcji dworca kolejowego w Drawsku Pomorskim" i przyznał dofinansowanie w wysokości 2,3 mln złotych, tj. 85 proc. kosztów kwalifikowanych.

- Najtrudniejsze było znalezienie partnera - mówi Z. Ptak. - Przy pomocy firmy Bahnstadt z Berlina udało się podpisać porozumienie z niemiecką gminą Schorfheide, która w miejscowości Gross Schonebeck ma dworzec bliźniaczo podobny do drawskiego i wspólnie będziemy realizować projekt.

Projekt obejmuje całkowitą rewitalizację dworca oraz jego otoczenia, utworzenie w budynku dworca biur dla organizacji społecznych działających w obszarze ekologii, turystyki i kultury, utworzenie informacji turystycznej oraz sali wystawowej o powierzchni 150 m kw. Funkcja komunikacyjna dworca zostanie zachowana, a nawet poszerzona, gdyż obok znajdują się przystanki PKS.

źródło: Kurier Szczeciński

brak komentarzy