Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Wrocław: Kolejowy chaos we Wrocławiu

Magdalena Kozioł, Gazeta Wrocławska,

dodane przez kasiek007

Do godz. 19.30 pociągi nie będą mogły przejeżdżać przez nowo wyremontowaną estakadę nad ul. Zielińskiego. Wykonawca tłumaczy się... mrozami.
Okazało się, że mróz uszkodził tam elementy żeliwne i specjalna komisja uznała, że trzeba to naprawić.

To spowodowało chaos na kolei, bo pociągi z Oleśnicy będą kończyć bieg na Wrocławiu Nadodrze, pociągi z kierunku Rawicza - na Wrocławiu Mikołajowie, od strony Legnicy i Głogowa - na Wrocławiu Muchoborze, od strony Wałbrzycha - na Wrocławiu Zachodnim.

Spółka PKP Przewozy Regionalne na swojej stronie internetowej napisała, że od dworców: Muchobór i Zachodni podróżni muszą korzystać z autobusów miejskich, bo kolej nie jest w stanie zapewnić komunikacji zastępczej.

Podróżni są zdenerwowani. Narzekają na brak informacji i połączeń z dworcem głównym.
- Nikt nic nie wie, nie ma żadnych informacji, jak mamy się dostać na ul. Suchą! Jest bardzo zimno, a my stoimy i nie wiemy, co dalej - powiedziała nam przed chwilą pani Krystyna, która od kilkudziesięciu minut marznie na stacji Wrocław Mikołajów.
Oto komunikat w sprawie awarii i związanych z nią kłopotów, jaki wydał urząd marszałkowski:
Na stację Wrocław Główny nie dojeżdżają pociągi od strony Oleśnicy, Rawicza, Głogowa, Legnicy i Wałbrzycha. Składy zatrzymują się na innych stacjach na terenie miasta. Przewozy Regionalne organizują komunikację zastępczą.
Od godz. 9:00 w piątek zamknięte są wszystkie trzy tory na estakadzie łączącej stację Wrocław Główny z posterunkiem Grabiszyn. Z tego powodu pociągi wjeżdżające do miasta kończą bieg na następujących stacjach:
-jadące z kierunku Oleśnicy - na stacji Wrocław Nadodrze,
-jadące z kierunku Rawicza - na stacji Wrocław Mikołajów,
-jadące z kierunku Głogowa - na stacji Wrocław Kuźniki,
-jadące z kierunku Legnicy - na stacji Wrocław Muchobór,
-jadące z kierunku Wałbrzycha - na stacji Wrocław Zachodni.

Przewozy Regionalne Sp. z o.o. organizują komunikację zastępcą między ww. stacjami a Dworcem Głównym. Autobusy kursują już między Nadodrzem, Mikołajowem i Muchoborem a Dworcem Głównym, komunikacja zastępcza do stacji Wrocław Kuźniki i Wrocław Zachodni jest organizowana. Przedstawiciele kolei apelują więc o korzystanie z autobusów i tramwajów komunikacji miejskiej Wrocławia. Bilety kolejowe nie są honorowane w tych środkach transportu.

Podróżni, którzy wykupili bilety na pociąg Przewozów Regionalnych, ale z powodu zaistniałej sytuacji chcą zrezygnować z przejazdu, mogą oddać bilety w kasach na Dworcu Głównym. Przewoźnik zwróci im 100 proc. ceny biletów.

Zamknięcie estakady spowoduje opóźnienia w kursowaniu pociągów przejeżdżających i odjeżdżających z Wrocławia. Przewozy Regionalne informują, że pociąg międzynarodowy relacji Wrocław - Drezno (odjazd: 13:05) pojedzie jako pociąg osobowy i będzie zatrzymywał się na każdej stacji. Pociąg interREGIO relacji Poznań - Przemyśl (Wielkopolanin, odjazd z W-wia Głównego: 17:41) od stacji Wrocław Mikołajów pojedzie jako pociąg osobowy i będzie zatrzymywał się na każdej stacji, jego odjazd będzie opóźniony o ok. 40 minut.

Pociągi na trasach w kierunku Jelcza-Laskowic, Brzegu i Kłodzka kursują bez większych zakłóceń.
Informacje na temat zmian w kursowaniu pociągów i komunikacji zastępczej w związku z zamknięciem estakady są podawane na stronach: www.koleje.dolnyslask.pl oraz www.pr.pkp.pl (zakładka: W REGIONACH/DOLNOŚLĄSKIE).

Firma SKANSKA, która remontowała wiadukt tłumaczy, że już wczoraj po godz. 18 jej pracownicy zauważyli uszkodzenia kilku podpór remontowanego wiaduktu.

źródło: Gazeta Wrocławska

możliwość komentowania została wyłączona