Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Małopolska: Paraliż na trasie Kraków - Zakopane. Stanęły wszystkie pociągi

tm/Alert24,

dodane przez kasiek007

- Wszelkie połączenia między Krakowem, a Zakopanem na czas nieokreślony są zwieszone - poinformowało Alert24 biuro prasowe PKP Intercity. Paraliż spowodował osobowy samochód, który zderzył się z pociągiem - dodaje PKP.
- Wypadek, do którego doszło ok. godz. 12.10 w Styszowie całkowicie zawiesił komunikację kolejową między miastami. Kraków z Zakopanem łączy jedna lina torów - wyjaśnia Beata Czemerajda z biura prasowego PKP. - Dlatego też turyści mogą teraz spodziewać się większych opóźnień - dodaje.

O sprawie poinformował Alert24 czytelnik z małopolski. - O godzinie 12.30 stanęły pociągi relacji Kraków-Zakopane. Nie wiemy kiedy przywrócona zostanie komunikacja - napisał.

"Organizujemy transport zastępczy"

- Nie mamy jeszcze wszystkich informacji, ale mogę powiedzieć, że przyczyną problemów jest kolizja samochodu osobowego z pociągiem kolejowych linii regionalnych - powiedziała Czemerajda. - Wiemy, że są ranni - dodała. Na miejsce zdarzenia wysłano prokuratora oraz policję, która ma wyjaśnić przebieg zdarzenia.

Wiadomo, że wypadek zablokował kilka pociągów jadących z jednego miasta do drugiego. - Pasażerowie utknęli w szczerym polu - opowiada Alertowicz. Rzecznik potwierdziła, że spółka organizuje "w tej chwili transport zastępczy". - Nie wiemy kiedy tory zostaną odblokowane, dlatego postaramy się pasażerów przewieźć innymi środkami - tłumaczy.

Dziś i jutro w Zakopanem odbywają się zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich, dlatego do stolicy tatr jedzie wielu turystów.

Zatłoczona jest także Zakopianka. Naczelnik wydziału ruchu drogowego małopolskiej policji Bogusław Żurek apeluje, by kierowcy omijali tę drogę. Z Nowego Targu do Zakopanego można dojechać przez Czarny Dunajec. Z kolei kierowcy, którzy jadą od Wieliczki mogą wybrać trasę przez Mszanę Dolną.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona