Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Łódź: Intercity daje pociąg na Depeche Mode

Piotr Wasiak, Gazeta Wyborcza,

dodane przez kasiek007

Intercity uruchamia specjalne kursy między Łodzią a Warszawą, aby pasjonaci imprez kulturalnych z obu miast mogli łatwo i wygodnie dojechać na ważne wydarzenia. Pierwsze takie pociągi już w tym tygodniu przywiozą i odwiozą fanów Depeche Mode.
W środę i czwartek do Łodzi z całego kraju zjadą fani legendarnej grupy Depeche Mode. Zespół będzie można zobaczyć na żywo w naszym kraju podczas dwóch koncertów. Oba - w hali Atlas Arena.
Lutowe koncerty to z jedno największych wydarzeń muzycznych tej zimy. PKP Intercity postanowiło pomóc fanom dostać się na imprezę. - To świetna okazja dla premiery naszej nowej promocji w pociągach TLK - mówi Paweł Ney, rzecznik Intercity.

Jak będzie wyglądała ta oferta? Między Łodzią a Warszawa uruchomione zostaną specjalne kursy - tzw. muzyczne pociągi. Najpierw fani zostaną dowiezieni na koncerty, a po zakończeniu imprezy będą mogli bez problemu wrócić do stolicy. Dodatkowo zapłacą za bilety mniej. - 10 i 11 lutego podróżujący wyznaczonymi pociągami TLK mogą skorzystać z oferty "Bilet Zielony - z okazji" i otrzymać 50-proc. zniżkę na przejazd powrotny do Warszawy - tłumaczy Ney.

Pociąg fanów muzyki z Warszawy dowiezie na dworzec Łódź Kaliska, 500 metrów od łódzkiej Areny. Po koncercie o godz. 0.50 zabierze ich do stolicy. Składy zatrzymywać się będą na stacjach: Warszawa Wschodnia, Warszawa Centralna, Warszawa Zachodnia, Żyrardów, Skierniewice, Koluszki, Łódź Widzew, Łódź Kaliska.

Całkowity koszt przejazdu w drugiej klasie z Biletem Zielonym na trasie Warszawa Wschodnia - Łódź Kaliska (w obie strony) to tylko 52,50 zł. Można też wykupić bilet na pierwszą klasę i zarezerwować miejsca siedzące. W portalu www.tlk.pl Intercity specjalnie zamieściło też największe hity Depeche Mode.

Podróżni, którzy w Warszawie będą czekać na przesiadkę, będą mogli odpocząć w strefie VIP. - Chcemy, aby pasażerowie bezpiecznie i wygodnie poczekali na pociąg w dalszą trasę - tłumaczy Ney. Pomieszczenie z wygodnymi fotelami i barkiem, w którym będzie można napić się herbaty, będzie otwarte w godzinach 2.30-8.00. Skorzystać będą mogli z niego zarówno osoby podróżujące pierwszą, jak i drugą klasą. Jedyny warunek to okazanie Zielonego Biletu przygotowanego specjalnie na koncert.

Intercity nie wyklucza, że kolejne specjalne połączenia między Łodzią a Warszawą zorganizuje już wkrótce. W marcu w łódzkiej hali zagra Rammstein, a w kwietniu zmierzą się najlepsze siatkarskie zespoły.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona