Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Dworzec w remoncie, kasy na peronie

e-KG.pl,

dodane przez Bodek

Podróżni odjeżdżający koleją ze stacji Kołobrzeg przez pewien czas będą kupować bilety w kontenerach ustawionych na peronie. Wszystko za sprawą remontu wnętrza kołobrzeskiego dworca. Inwestycję, która pochłonie około 1 mln złotych wykona firma "TERMO" Sp. Z Gorzowa Wlkp, która złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu ogłoszonym przez Polskie Koleje Państwowe.
W ramach prac modernizacyjnych znikną punkty handlowe oprócz kiosku z prasą, który będzie usytuowany we wnęce, tak aby nie psuć wystroju. Zostanie wymienione oświetlenie oraz system ogrzewania na nowoczesną klimatyzację nawiewno-grzewczą. Dodatkowo poprawiona ma być wentylacja budynku, co zapobiegnie powstawaniu nieprzyjemnych zapachów. Zastosowanie nowoczesnego ogrzewania i klimatyzacji wymaga gruntownej wymiany instalacji w obrębie całego holu. Bezpieczeństwo na dworcu także ulegnie poprawie, gdyż zostanie zainstalowany na nim monitoring.

Na wyglądzie zyskają również okolice dworca. Chodnik przed dworcem zostanie zmodernizowany przez kołobrzeski magistrat, który dołożył wiele starań, aby przed sezonem letnim zadanie zostało wykonane. Po zakończeniu inwestycji budynek będzie tworzył estetyczną całość, gdyż z zewnątrz odnowiony był w latach 1999-2002. Przypomnijmy, że wkrótce ma być remontowana linia kolejowa Kołobrzeg - Goleniów. Dzięki tej inwestycji pod koniec 2012 roku z Kołobrzegu można będzie szybciej dojechać do Szczecina oraz na lotnisko w Goleniowie (planowany czas dojazdu - 1,5 godziny).

źródło: Kołobrzeski serwis informacyjny e-KG.pl

możliwość komentowania została wyłączona