Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Bilety z terminalu

mag, Kurier Szczeciński,

dodane przez MQ

U konduktorów pociągów spółki Przewozy Regionalne można kupować nie tylko bilety jednorazowe, ale i okresowe, turystyczne oraz REGIOkarnety. Jest to możliwe dzięki wyposażeniu ich w mobilne terminale. Podróżni wsiadający na stacjach lub przystankach bez kas nie płacą za ich wystawienie.
Do niedawna popularne promocyjne REGIOkarnety i bilety turystyczne było można kupić tylko w kasie. Teraz dzięki wyposażeniu drużyn konduktorskich PR w nowoczesne mobilne terminalne są one dostępne także w pociągu. Pasażerowie mogą też tam dokonywać dopłat w razie zmiany kategorii pociągu, a także nabyć u konduktora bilety okresowe: odcinkowe tygodniowe i miesięczne, sieciowe tygodniowe i miesięczne, według taryfy normalnej i ulgowe.

- Bilety odcinkowe można kupić wyłącznie na przejazdy w relacjach całkowicie obsługiwanych przez Przewozy Regionalne - wyjaśnia rzecznik spółki Piotr Olszewski. - Termin ważności rozpoczyna się w dniu ich kupna - w pociągu nie prowadzi się przedsprzedaży.

Konduktor na bilecie odcinkowym imiennym wpisuje personalia właściciela. Ten zaś musi niezwłocznie nanieść - w sposób trwały i czytelny - numer swojego dokumentu ze zdjęciem. Bez tego bilet jest nieważny.

Za wydanie biletu w pociągu płaci się 10 zł. Opłaty tej nie pobiera się jednak od pasażerów rozpoczynających przejazd na stacji, gdzie nie ma czynnej kasy, a także od mających bilet z adnotacją "dalej" bądź z wydanym przez kasę poświadczeniu o zgłoszeniu braku ważnego biletu. Zwolnione są z niej również osoby o widocznej niepełnosprawności ruchowej, niewidome podróżujące bez przewodnika lub z psem oraz poruszające się na wózku inwalidzkim.

źródło: Kurier Szczeciński

3 komentarze