Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Bilet kolejowy w kiosku RUCH-u?

kt, stetinum.pl,

dodane przez volvob10ma

Przewozy Regionalne próbują ratować sytuację wynikłą ze sporu z PKP SA. Aby likwidacja kas nie utrudniła życia pasażerom, proponują uruchomienie sprzedaży biletów na pociągi Przewozów Regionalnych za pośrednictwem na przykład kiosków RUCH-u.
Nieporozumienie między spółkami przewozowymi skończyło się pozbawieniem PR z dniem 1 kwietnia prawa do korzystania z kas na dworcach należących do PKP. Jednak, jak twierdzi rzecznik PR, do czasu wprowadzenia nowych rozwiązań sprzedaż biletów Przewozów nadal będzie w tych kasach prowadzona. Sytuacja wywołuje niepokój wśród podróżnych, którzy obawiają się pogorszenia i tak niedoskonałego systemu dostępu do biletów kolejowych.

Marszałek Władysław Husejko zapewnia, że Województwo jako organizator przewozów regionalnych, na bieżąco monitoruje zaistniałą sytuację oraz konsultuje proponowane przez wykonawcę przewozów, czyli PR, nowe sposoby dystrybucji biletów. Przekonuje, że dokłada wszelkich starań, by podróżujący nie odczuli dyskomfortu oraz że PR wypełniając umowę o świadczenie usług publicznych zawartą z Województwem Zachodniopomorskim podjęły działania w celu zorganizowania alternatywnego systemu sprzedaży biletów.

– Do sprzedaży biletów gotowe są drużyny konduktorskie, które w 2009 roku zostały wyposażone w terminale mobilne. Od 15 marca 2010 r. wdrożono w pociągach sprzedaż biletów okresowych. Trwają prace nad uruchomieniem w miejscach o dużym natężeniu ruchu automatów biletowych. Dodatkowo badana jest możliwość sprzedaży biletów kartkowych za pośrednictwem innych sieci sprzedaży, na przykład kiosków RUCH. – informuje marszałek.

Sprzedaż biletów PR za pośrednictwem kiosków RUCH-u miała już miejsce w zeszłym roku, jednak były to bilety wyłącznie na jednej trasie Koszalin - Mielno. Kioski otrzymały wówczas określoną liczbę biletów kartkowych. Gdyby miały być sprzedawane bilety na wszystkich trasach, ta współpraca musiałaby jednak wyglądać inaczej. Jak na razie żadne działania w kierunku nawiązania tego rodzaju współpracy z RUCH-em nie zostały podjęte.

źródło: stetinum.pl

możliwość komentowania została wyłączona