Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Nie będzie problemów z biletami na dworcach

jaz, gazeta Wyborcza,

dodane przez zack1989

- Wypowiedzenie nam umowy na wynajem powierzchni kasowych jest bezzasadne. Mogę zapewnić, że 1 kwietnia wszystkie kasy Przewozów Regionalnych będą pracowały jak zwykle - mówi Piotr Olszewski, rzecznik PR.
O wojnie pomiędzy PKP SA (zarządca sieci kolejowej), a Przewozami Regionalnymi (jeden z dwóch przewoźników oprócz PKP Intercity) pisaliśmy 12 marca ("Wielkie kasowanie kas"). Ta pierwsza spółka wynajmuje kasy na dworcach dwóm pozostałym. W grudniu 2009 r. PKP SA wypowiedziała Przewozom Regionalnym umowę dzierżawy kilkuset okienek w całej Polsce, bo te za korzystanie z kas od roku nie płacą. Ich dług wynosi ponad 56 mln zł.

- My domagamy się z kolei od PKP SA opłat pobranych w latach 1999-2001 od pasażerów jadących bez biletu w pociągach regionalnych. Chodzi o 35 mln zł - mówi Piotr Olszewski.

Spółki próbowały negocjować. Bez powodzenia. PKP SA zaczęła więc naliczać Przewozom Regionalnym dziesięć razy wyższe stawki za wynajem kas. I nakazała przewoźnikowi opuszczenie punktów kasowych z dniem 1 kwietnia. W naszym województwie dotyczy to 52 okienek. W pierwszej kolejności chodzi o dworce, gdzie znajdują się kasy IC, które sprzedają także bilety Przewozów Regionalnych (Szczecin Główny, Stargard, Szczecinek, Koszalin, Kołobrzeg i Świnoujście). PR twierdzi jednak, że kas dzisiaj nie opuści. - Do tej pory nie ustaliliśmy salda wzajemnych rozliczeń, cały czas liczymy, że dojdziemy z PKP SA do porozumienia - mówi Olszewski. - Jeżeli otrzymamy nakaz eksmisyjny, to opuścimy pomieszczenia kasowe.

Łukasz Kurpiewski, rzecznik grupy PKP, zapowiada, że zarządca sieci kolejowej skieruje sprawę do sądu.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona