Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Mazowieckie: Tajniacy podróżują w pociągach Kolei Mazowieckich

piot, Gazeta Wyborcza, 07.04.2010,

dodane przez mxk

Czy wreszcie poprawi się bezpieczeństwo w pociągach na Mazowszu?
Widzisz w pociągu trzech smutnych panów, którzy cały czas rozglądają się na boki i przechadzają po przedziałach? To wcale nie muszą być złodzieje szukający kolejnej ofiary. Wręcz przeciwnie. To mogą być policyjni tajniacy, którzy udają pasażerów, by przypilnować także twojego portfela.

Nowy prezes Kolei Mazowieckich stawia na bezpieczeństwo i za jego rządów kolejarze mają ściślej współpracować ze służbami mundurowymi. Dlatego w spółce powstał właśnie specjalny wydział, który ma poprawić bezpieczeństwo w pociągach.

- Obecność naszych policjantów w pociągach to nie nowość - przyznaje nadkom. January Majewski z zespołu prasowego mazowieckiej komendy. - Od kilku lat działa w naszej komendzie specjalny zespół ds. bezpieczeństwa na obszarach kolejowych. Ściśle współpracujemy m.in. z SOK-istami i Żandarmerią Wojskową.

Jak informuje dziennik "Polska" policyjni tajniacy jeżdżą m.in. na trasach z Warszawy do Radomia (głównie na odcinku do Warki), z Warszawy do Małkinii i z Warszawy do Siedlec.

Choć część tej trasy podlega formalnie komendzie stołecznej, funkcjonariusze z komendy mazowieckiej "obsługują" ją w całości. - Po prostu informujemy ich o tym, że prowadzimy działania na ich terenie - mówi nadkom. Majewski.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona