Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński kolej

Roboty torowe i komunikacja zastępcza

Bodek,

dodane przez Bodek; zmodyfikowane

W związku z pracami remontowymi w torze kolejowym na szlaku Trzebiatów - Gryfice w terminie od 12 do 19 kwietnia za pociągi regionalne wprowadzono zastępczą komunikację autobusową.
Robotami objęty jest 1,5 km odcinek toru, na którym od pewnego czasu obowiązywało ograniczenie prędkości do 20 km/h. Zużyte elementy infrastruktury zostaną zastąpione najprawdopodobniej materiałem staroużytecznym, pozyskanym podczas naprawy głównej szlaku Worowo - Łobez na linii nr 202. Przywrócenie normalnego ruchu kolejowego nastąpi od dnia 20 kwietnia br.

Wtórnym skutkiem prowadzonych prac torowych jest konieczność uruchamiania pociągów wahadłowych na odcinkach Kołobrzeg - Trzebiatów oraz Gryfice - Szczecin, wymuszająca zmianę obiegów taboru spalinowego oraz zwiększone zapotrzebowanie na tego typu tabor.

Sytuację pogarsza niesprawność dwóch pojazdów: jeden wagon serii SA103 ma uszkodzoną przekładnię główną (efekt najechania na przeszkodę) i wybitą jedną szybę, a jeden z zespołów serii SA110 jest trwale odstawiony ze względu na brak części zamiennych (pojazd służy jako dawca dla innych tej serii).

W efekcie w dniach od 11 do 20 kwietnia autobusową komunikację zastępczą wprowadzono także na trasie Stargard Szczeciński - Kalisz Pomorski Miasto, dla której nie można było zapewnić taboru kolejowego.

możliwość komentowania została wyłączona