Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Pociągiem na uroczystości żałobne

kt, stetinum.pl,

dodane przez volvob10ma

W związku z uroczystościami żałobnymi w Warszawie i Krakowie w nadchodzący weekend w całym kraju planowane jest 15 zmian w rozkładzie jazdy pociągów na trasie do Warszawy. O zmianach w organizacji połączeń kolejowych w kierunku Warszawy i Krakowa w naszym mieście poinformował dziś dyrektor Zakładu Przewozów Regionalnych w Szczecinie Andrzej Chańko.
Na wniosek Województwa Zachodniopomorskiego zapewnione będzie kursowanie pociągu w sobotę rano do Warszawy. Pociąg "Mewa", zgodnie z codziennym rozkładem wyruszający ze Szczecina do Warszawy o godz. 6.45, w sobotę wyjątkowo i jednorazowo wyjedzie o 4.15 lub 4.30. Do Warszawy dotrze wówczas o godz. 10.30 lub 10.45. Jak mówi Andrzej Chańko, będzie to odpowiednia godzina, by zdążyć spokojnie dotrzeć do miejsca ceremonii żałobnej, która ma się rozpocząć o 12. - Będzie to pociąg InterRegio, więc stosunkowo tani - zapewnia dyrektor Zakładu Przewozów, - koszt biletu w jedną stronę to 46 złotych.

W związku z dużym zainteresowaniem podróżą do Warszawy tego dnia, "Mewa" zostanie powiększona o dodatkowe składy. Zamiast, jak zwykle, czterech wagonów pociąg będzie się składał z sześciu wagonów klasy drugiej oraz trzech wagonów dwupiętrowych. Łącznie będzie to około 600 miejsc siedzących, co według Andrzeja Chańki powinno w zupełności wystarczyć. Nie zostaną uruchomione żadne dodatkowe pociągi na tej trasie, poza tymi już widniejącymi w rozkładzie.

Pociąg powrotny w sobotę, również InterRegio, zwyczajowo wyruszający z Warszawy w kierunku Szczecina o godz. 15, zostanie wyjątkowo przesunięty na godz. 17.30 lub 17.40. - Nikt nie jest w stanie dziś powiedzieć, o której skończą się uroczystości żałobne, ale zakładam, że te pięć godzin od 12 do 17 powinno wystarczyć - mówi Chańko. Ten pociąg w Szczecinie planowo będzie o godz. 23.30.

Jeśli chodzi o połączenie do Krakowa, to spółka PKP Intercity, choć rozważała uruchomienie dodatkowego pociągu, to jednak zrezygnowała z tego planu i zwiększy tylko o kilka wagonów skład Tanich Linii Kolejowych odjeżdżający ze Szczecina do Krakowa w nocy z soboty na niedzielę o 23.20. Do Krakowa przyjeżdża on o 9.50. Koszt biletu w jedną stronę to 63 zł.

źródło: stetinum.pl

możliwość komentowania została wyłączona