Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

w skrócie kolej

Dodatek z problemami

Bauer,

dodane przez Bauer; zmodyfikowane

Dodatkowy pociąg z Warszawy Wschodniej do Szczecina Głównego (TLK 18209, odjazd 19:50) przeznaczony dla pasażerów wracających z uroczystości żałobnych katastrofy samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem, napotkał trudności.
Już o godzinie 20:05 na dworcu Warszawa Centralna okazało się, że pociąg składa się wyłącznie z pięciu wagonów do leżenia typu Bcdu, podczas gdy w kasach IC sprzedawano także bilety na ten pociąg na miejsca siedzące. Kierownictwo pociągu początkowo nie chciało się zgodzić, aby podróżni pojechali owym pociągiem, lecz po dość nerwowej wymianie zdań zadecydowano, że podróżni z biletami na miejsca siedzące zajmą miejsca w dwóch ostatnich wagonach. W tym wypadku konieczne było złożenie środkowych miejsc do leżenia w każdym przedziale.

W Poznaniu natomiast na dworcu głównym do pociągu wsiadło dwóch młodzieńców pod wpływem alkoholu, którzy najprawdopodobniej nie mieli biletów i zamknęli się w jednym z przedziałów. Gdy konwojenci nie mogli się dostać do przedziału, zawiadomili kierownictwo pociągu, które po chwili zdołało nakłonić odurzonych młodych ludzi do otwarcia drzwi. Po rozmowie kierownik pociągu wykonał kilka telefonów, najprawdopodobniej po służby porządkowe, jednak gdy pociąg zatrzymał się na stacji Krzyż, młodzi ludzie uciekli z przedziału przez okno.

Na wysokości stacji Szczecin Dąbie skład miał dziesięć minut spóźnienia.

brak komentarzy