Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Łódź: Dworzec Łódź Widzew zamknięty. Rozpoczął się remont

Bartłomiej Dana, Piotr Wasiak, Gazeta Wyborcza,

dodane przez mxk

Od wtorku już nie tylko teren wokół dworca Łódź Widzew, ale sam budynek dworca zostanie zamknięty. Rozpoczął się generalny remont stacji, która w przyszłości przejmie obsługę pasażerów dworca Łódź Fabryczna.
Do tej pory trwała przebudowa terenu wokół dworca. Wykonawca robót modernizacyjnych, firma Skanska, rozpoczyna remont starego budynku i dobudowę dodatkowego skrzydła. Znajdą się w nim: pięć kas biletowych, informacja, hol oraz poczekalnia. W istniejącej części będą kioski, restauracje, cukiernia. Zainstalowane zostaną też automaty do sprzedaży biletów. Będą ławki i gabloty z rozkładami jazdy.

Co to oznacza dla pasażerów? - Tylko tyle, że teraz zamiast kupować bilety w budynku dworca, będą to robić w dwóch kontenerach, ustawionych na czas remontu przy końcu peronu - mówi Maja Jakubowska z łódzkiego oddziału gospodarowania nieruchomościami PKP. - Zamknięcie dworca nie wpłynie na zmianę rozkładu jazdy pociągów.

W kontenerach znalazło się miejsce na poczekalnię, toalety oraz pięć kas biletowych przewoźników regionalnych i intercity. - Dodatkowo w środku umieściliśmy głośniki, dzięki którym pasażerowie będą informowani o godzinach przyjazdów i odjazdów pociągów - mówi Jakubowska.

W przyszłości po obu stronach stacji powstaną dwa oświetlone parkingi na ponad 150 samochodów każdy, postój taksówek i pętla autobusowa. Wkrótce przebudowane zostaną też drogi dojazdowe. Najpierw wzmocniona będzie nawierzchnia na ul. Augustów, a następnie na ul. Służbowej. Za modernizację dworca odpowiedzialne są PKP, inwestor prowadzący oraz łódzki Zarząd Dróg i Transportu.

Wyremontowany dworzec Łódź Widzew przejmie obsługę pasażerów dworca Łódź Fabryczna. Remont ma potrwać do końca sierpnia. Całość będzie kosztować ok. 6 mln zł.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona