Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński kolej

26 kwietnia zmieni się cennik PKP Intercity

PKP Intercity,

dodane przez zack1989; zmodyfikowane

PKP Intercity poinformowały, że od 26 kwietnia wchodzi w życie zmiana cennika usług przewozowych spółki. Modyfikacja dotyczy taryfy w segmencie połączeń ExpressInterCity, EuroCity i Ekspresowych.

Obniżce ulegają opłaty za obowiązkowe miejscówki w pociągach tych kategorii. Dzięki temu m.in. uczniowie, studenci czy emeryci będą mogli pojechać taniej np. z Warszawy do Krakowa, Gdańska, Wrocławia czy Szczecina.

Obniżona zostanie wysokość dopłat za przejazd w pociągach:

* ExpressIC (EIC) z 25,00 zł na 12,00 zł,
* EuroCity (EC) z 18,00 zł na 12,00 zł,
* ekspresowych (Ex) z 15,00 zł na 3,00 zł,W niektórych pociągach będzie obowiązywała obniżona dopłata:
3,00 zł - w pociągach EIC: „Artus”, „Neptun” i „Słupia”,
6,00 zł - w pociągach EC: „Polonia”, „Praha”, „Sobieski”, „Wawel”;

Dobrą wiadomość przewoźnik ma także dla menedżerów podróżujących po kraju pociągami EIC. Zmniejszeniu ulegnie wysokość dopłaty za miejsce w biznesowym przedziale czteromiejscowym;

* za cały przedział czteromiejscowy w pociągu EIC z 400,00 zł na 340,00 zł,
* za jedno miejsce w przedziale czteromiejscowym w pociągu EIC ze 100,00 z na 85,00 zł.Zmienią się także zasady ustalania opłat za przejazdy grupowe. Dla osób uprawnionych do ulgi ustawowej: 37%, 78% i 95%, stosowane będą ulgi od opłat za przejazdy grupowe;

Zniesiona zostanie 50%-owa ulga od dopłat wydawanych do Biletu weekendowego (do tej pory cena dopłaty z ulgą wynosiła 12,50 zł, po zmianie wyniesie 12 zł).

Bilety zakupione w przedsprzedaży na przejazdy w dniu 26 kwietnia 2010 roku i później zachowują ważność na warunkach obowiązujących w dniu ich zakupu, ale bez możliwości zmiany umowy przewozu, w tym również godziny wyjazdu.

Natomiast ceny biletów na przejazd pociągami TLK, biletów w ofertach promocyjnych, biletów sieciowych i okresowych pozostaną bez zmian.

źródło: Rynek Kolejowy

możliwość komentowania została wyłączona