Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński kolej

Sesja sejmiku w sprawie InterRegio?

az, akr, Gazeta Wyborcza,

dodane przez zack1989

Zwołania posiedzenia domaga się od marszałka województwa szczeciński PiS. - Nie zrobię tego - odpowiada Władysław Husejko.
Blisko połowa z 48 pociągów dalekobieżnych InterRegio spółki Przewozy Regionane nie kursuje (w tym cztery wyjeżdżające ze Szczecina, m.in. do stolicy i cztery tu przyjeżdżające). Zostały wstrzymane we wtorek przez zarządcę torów - spółkę PKP Polskie Linie Kolejowe. Ma to zmusić PR do spłaty długu, który wynosi 240 mln zł.

- To skandal, ktoś odpowiada za to, że ludzie nie mogą dojechać do pracy - mówił w czwartek na konferencji prasowej szef szczecińskiego PiS Leszek Dobrzyński.

- Ze wszystkich miast wojewódzkich Szczecin ma najdalej do Warszawy - wtórowała mu radna PiS Małgorzata Jacyna-Witt. - Władza jeździ tam limuzynami i lata samolotami, ale większość ludzi podróżuje koleją.

Radna zaapelowała do marszałka Władysława Husejki o zwołanie nadzwyczajnej sesji sejmiku w tej sprawie. - Nie zrobię tego - powiedział "Gazecie" Husejko. - Jeżeli ktoś jest radnym, powinien wiedzieć, co to jest spółka, prawo gospodarcze i co może samorząd. Nie zamierzam ułatwić pani Jacynie-Witt zaistnienia.

Przewozy Regionalne należą do 16 urzędów marszałkowskich z całej Polski, zachodniopomorski ma 5 proc. udziałów w całej spółce.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona