Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju imprezy

Trójmiasto: Dni Techniki Kolejowej 2010

ptmkz.org.pl,

dodane przez margor

Tegoroczne Dni Techniki Kolejowej w Trójmieście odbędą się w dwóch odsłonach:
1. W sobotę, 12.06.2010 r. odbędzie się kolejowa wycieczka na trasie: Gdynia Gł. 10:19 - Gdańsk Gł. 10:49 - Gdańsk Płd. - Motława Most - Gdańsk Olszynka - stacja zakładowa Lotos Kolej i z powrotem: Lotos Kolej 13:00 - Gdańsk Olszynka - Pruszcz Gdański - Gdańsk Gł. 13:49 - Gdynia Gł. Podczas pobytu na stacji zakładowej Lotos Kolej będzie można oglądnąć nastawnię na tej stacji, lokomotywownię, a nawet zajrzeć do wnętrza nowoczesnych lokomotyw. Na koniec wycieczki - w Gdyni - przewidziane jest zwiedzanie nowej nastawni GG SKM i GO.
Organizatorami przedsięwzięcia są: PKP PLK S.A. Zakład Linii Kolejowych w Gdyni i PKP SKM w Trójmieście Sp. z o.o. i oczywiście Lotos Kolej.

2. W niedzielę 13.06.2010 r. w godz. 10-17 na stacji Gdańsk Główny prezentowany będzie tabor kolejowy. Na placu przeddworcowym PKP Energetyka S.A. organizuje atrakcje skierowane głównie do dzieci, a PLK i SKM zapraszają na przejażdżki pociągiem SKM do Zaspy Towarowej, czyli pociągi pod hasłem: "Na nowy stadion można JUŻ DZISIAJ dojechać koleją, ale włodarze Gdańska wolą dowieźć kibiców autobusami i tramwajami kursującymi po ulicach: Nowej Uczniowskiej, Nowej Wałowej i Nowej Słowackiego, czyli ulicami, których ... NIE MA i nie wiadomo, czy do roku 2012 będą". Odjazdy z Gdańska Głównego o pełnych godzinach od 11:00 do 15:00.

źródło: ptmkz.org.pl

brak komentarzy