Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński kolej

Jutro SA136 zawita na zachodniopomorskie szlaki kolejowe

Bodek,

dodane przez Bodek; zmodyfikowane

Wczoraj na torze doświadczalnym CNTK (obecnie Instytutu Kolejnictwa) w Węglewie koło Żmigrodu (dolnośląskie) rozpoczęły się testy homologacyjne nowego nabytku województwa zachodniopomorskiego, czyli spalinowego zespołu trakcyjnego typu 219M "ATRIBO", wyprodukowanego przez firmę PESA Bydgoszcz S.A. Pojazd otrzymał oznaczenie kolejowe SA136 i numer kolejny 001.
Podczas testów statycznych i dynamicznych pociąg poddawany jest badaniom na zgodność z urządzeniami infrastruktury kolejowej PKP PLK S.A. Ponadto w zakresie obsługi i eksploatacji pojazdu szkolą się maszyniści i mechanicy zachodniopomorskiego zakładu spółki Przewozy Regionalne, pod których opieką niedługo będzie 10 pojazdów tego typu. Testy i wstępne szkolenia mają dobiec końca w dniu dzisiejszym.

Na jutro (czwartek) około godziny 7:20 przewidziano wyjazd pociągu ze Żmigrodu do Kołobrzegu trasą przez Poznań, Piłę, Szczecinek i Szczecin.

W piątek przed południem skład odbędzie podróż powrotną z Kołobrzegu do producenta pojazdu w Bydgoszczy trasą przez Białogard - Stargard Szczeciński (zmiana czoła) - Runowo Pomorskie - Szczecinek - Chojnice. W Bydgoszczy usuwane będą ewentualne usterki stwierdzone podczas jazd testowych, po czym skład zostanie przekazany województwu.

Oficjalne przekazanie pierwszego pojazdu odbędzie się w sobotę 26 czerwca na stacji Szczecin Główny.

możliwość komentowania została wyłączona