Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Zbliża się koniec remontu Dworca Głównego

kt, stetinum.pl,

dodane przez volvob10ma

Kiedy skończy się remont szczecińskiego Dworca Głównego? Najprawdopodobniej w przyszłym roku będziemy mogli już korzystać z odnowionego obiektu. U nas więc prace się kończą, a w pozostałych dużych miastach w Polsce dopiero się zaczną.
Rozpoczyna się wielkie przedsięwzięcie w postaci remontów dworców PKP w największych polskich miastach. Jak podaje Gazeta Wyborcza, pochłonie ono w najbliższych trzech latach nawet do 2,5 mld zł. Pierwsze w kolejności na liście obiektów do remontu są dworce główne w Warszawie, Wrocławiu, Katowicach, Poznaniu, Krakowie, Gdyni, Sopocie. Jak mówi rzecznik PKP Intercity, dworzec główny w Szczecinie nie widnieje na liście remontów do roku 2012. Pewnie dlatego, że nie tak dawno przeszedł remont elewacji, a prace w budynku wciąż trwają. Co już zrobiono, a co jest jeszcze w planach?

Od roku 2007 prócz elewacji budynku odnowiony został też hall dworca, kasy, postawiono schowki bagażowe, drugi bankomat, otwarto Centrum Obsługi Klienta PKP Intercity. Obecnie ku końcowi ma się już ostatni etap prac, czyli odnowa elewacji gmachu dworca od strony peronów. Trzy z czterech ścian budynku są gotowe.

- W tej chwili remontowana jest czwarta, ostatnia już, ściana budynku dworca od strony peronu. Obecnie jest montowane odprowadzenie deszczówki - tłumaczy Tomasz Nowak, dyrektor Oddziału Dworce Kolejowe - Rejon Dworców Kolejowych w Poznaniu, do którego to przedsiębiorstwa należy od 2005 roku Dworzec Główny Szczecin. Całkowite zakończenie prac jest przewidziane na przyszły rok.

Jest też pomysł na wydzielenie w budynku dworca części komercyjnej, np. z restauracją i sklepami. - Na to nie jesteśmy w stanie sami wyłożyć środków - mówi Tomasz Nowak. - Szukamy więc inwestorów, z którymi moglibyśmy opracować wspólnie plan zagospodarowania tego fragmentu hallu. Zobaczymy, jak nam się to uda, bo sprawa nie jest łatwa. W planach jest też punkt odpłatnego dostępu do Internetu w hallu dworca. - Obecność takiego punktu to już się robi w zasadzie standard - wyjaśnia dyrektor.

źródło: stetinum.pl

brak komentarzy