Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Dwa kolejne szynobusy dla woj. zachodniopomorskiego

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego,

dodane przez MQ; zmodyfikowane

Pod koniec czerwca br. oddane zostały do użytku dwa nowoczesne szynobusy - pierwsze z dziesięciu zakupionych przez Województwo Zachodniopomorskie. Jednak to nie koniec rozbudowy taboru - z inicjatywy Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego zostaną zakupione kolejne dwa pojazdy.
W połowie bieżącego roku Województwo otrzymało informację, iż otrzyma środki pochodzące z rezerwy celowej budżetu państwa na rok 2010 w kwocie 7 293 750 złotych. Jednocześnie z Ministerstwa Infrastruktury dotarła informacja o planowanym przekazaniu Zachodniopomorskiemu w bieżącym roku kalendarzowym kwoty 18 750 000 złotych z Funduszu Kolejowego - kwota ta może być wykorzystana do roku 2016. W związku z powyższym, a także dzięki zapisom o możliwości złożenia zamówienia uzupełniającego przy realizacji zakupu 10 sztuk autobusów szynowych, pojawiła się możliwość dokupienia dodatkowych dwóch pojazdów.

Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego postanowił skorzystać z tej wyjątkowej szansy - wczorajsza decyzja Radnych Województwa pozwoli Zarządowi na zakup dwóch kolejnych szynobusów, które będą kosztować łącznie 24 486 000 złotych netto (czyli 12 243 000 złotych netto za pojazd).

źródło: Rynek Kolejowy

1 komentarz