Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

ICE "Seebad Heringsdorf" na Uznamie

swinoujscie.pl,

dodane przez MQ; zmodyfikowane

31 lipca 2010 (sobota) do miejscowości Heringsdorf na wyspie Uznam zawita nowoczesny pociąg ICE. O godzinie 11.00 na dworcu kolejowym nastąpi jego oficjalny chrzest. Pociąg będzie nosił nazwę "Seebad Heringsdorf". Wśród zaproszonych gości będą: Prezydent Świnoujścia - Janusz Żmurkiewicz i Burmistrz Heringsdorfu Klaus Kottwittenborg.
O godzinie 12.20 nastąpi odjazd pociągu ICE z Heringsdorf, który o 12.30 zawita do Świnoujścia. Wówczas mieszkańcy oraz osoby przebywające w naszym mieście będą mieli okazję, aby go zwiedzić.

Będzie to pierwszy pociąg tej klasy, który pojawi się w naszym kraju.

ICE jest to najszybszy pociąg Deutsche Bahn. Pociąg ten jeździ z prędkością powyżej 280 km/h, co sprawia że można podróżować szybko, a co najważniejsze punktualnie. Jednym z połączeń jest trasa Hamburg-Wiedeń. Kursuje on nawet do Szwajcarii i Austrii; jest pociągiem w pełni klimatyzowanym. Pierwszy pociąg typu ICE powstał w 1991 roku, następna modernizacja powstała w 1996 (ICE2), najnowszą generacją jest ICE3 (może jechać z prędkością 330 km/h i zabierać 400 pasażerów. Ten pociąg zapewnia pełny komfort podróży. Rezerwując sobie miejsce można zażyczyć sobie, gdzie chcemy siedzieć. W pociągu znajdują się przedziały specjalnie przystosowane do podróży z dziećmi, udogodnienia dla ludzi niepełnosprawnych. Serwis informuje o następnych przystankach, oraz dostępnych połączeniach pierwszej klasie personel dostarcza prasę każdemu pasażerowi, w drugiej trzeba już kupić w BordTreff. Serwis w pociągu przyjmuje również polecenia odnośnie zamawiania bagażowego lub taxi. Niektóre wagony mają miejsca, z które umożliwiają oglądanie filmów fabularnych. W pierwszej klasie istnieje możliwość telefonowania. Wszystkie miejsca w pierwszej oraz drugiej klasie dają możliwość połączenia audio, które gwarantuje 3 stacje radiowe lub program ICE zawierający muzykę klasyczną, pop/rock oraz kanał dla dzieci.

źródło: swinoujscie.pl

brak komentarzy