Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Atrakcje: wąskotorówka pojedzie jeszcze pięć kilometrów

mas, GK24.pl,

dodane przez volvob10ma

W piątek po południu grupa z Towarzystwa Miłośników Kolejki Wąskotorowej sprowadziła do Manowa tabor kolejowy z Dobrej Nowogardzkiej.
- Będziemy wydłużać trasę przejazdu kolejki wąskotorowej - wyjaśnia Adam Ziętek z TMKW. - Te wagony są nam potrzebne do tego, abyśmy mogli przewieźć elementy torów z rejonu Bobolic, gdzie kiedyś dojeżdżała kolejka. Torowisko tam się marnuje, a nam przydadzą się szyny i podkłady. Wykorzystamy je właśnie do tego, aby wydłużyć trasę o pięć kilometrów, z Manowa do Rosnowa.

Przypomnijmy, że obecnie wąskotorówka kursuje z Koszalina do Manowa. Prace nad wydłużeniem trasy potrwają do połowy listopada.

Dodajmy, że na razie wakacyjne kursy kolejki zostały zawieszone. Stało się tak po policyjnej kontroli, gdy zobowiązano członków TMKW do udziału w szkoleniu; jego zaliczenie będzie uprawniało wybrane osoby z TMKW do wstrzymywania ruchu na drodze krajowej nr 11. Kolejka przejeżdża bowiem przez drogę krajową i stwierdzono, że w TMKW nie ma nikogo, kto ma stosowne uprawnienia, by na czas przejazdu kolejki zatrzymywać samochody.

- Jesteśmy po już po kursie, ale czekamy jeszcze na protokół z Urzędu Kontroli Kolejowej - mówi Paweł Gajdzica z TMKW. - Kursy wznowimy, ale nie wiemy jeszcze kiedy.

źródło: GK24.pl

Przeczytaj również: Transport taboru z Dobrej do Koszalina (27.07.2010)

1 komentarz