Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Warszawa: Szybka Kolej Miejska zaczyna tworzyć sieć połączeń

Krzysztof Śmietana, Gazeta.pl,

dodane przez mxk; zmodyfikowane

Szybka Kolej Miejska stopniowo wyjeżdża na kolejne trasy Od września zacznie kursować z Otwocka do Dworca Wschodniego. Duże roszady szykowane są w grudniu, a kolejne w przyszłym roku, po dostawie 13 pociągów.
SKM stała się dobrą alternatywą dla stojących w korkach. Dlatego będzie wyjeżdżać na kolejne trasy. Od początku września zacznie kursować z Dworca Wschodniego do Otwocka. - Musimy jeszcze podpisać odpowiednie porozumienie z władzami Józefowa i Otwocka, które muszą dofinansować kursy, ale to raczej formalność - planuje Leszek Ruta, szef Zarządu Transportu Miejskiego. Robert Flaziński z otwockiego magistratu mówi, że radni zgodzili się w lipcu na dofinansowanie kursów i dlatego nie ma już przeszkód, by SKM-ka zaczęła dojeżdżać do ich miasta.

Pociągi linii S-1 będą na razie kończyć trasę na Dworcu Wschodnim, bo do tunelu średnicowego nie da się już wpuścić więcej składów. Na tym samym peronie pasażerowie bez kasowania dodatkowego biletu przesiądą się do jadących w stronę Śródmieścia pociągów SKM z Sulejówka lub do składów Kolei Mazowieckich. SKM z Otwocka ma kursować co 40 min. Do uruchomienia linii S-1 zachęcił ZTM sukces frekwencyjny tzw. powodziowej SKM-ki, gdy po zamknięciu Wału Miedzeszyńskiego w czerwcu uruchomiono kursy z Falenicy do Warszawy Wschodniej.

czytaj dalej…

źródło: Gazeta.pl

brak komentarzy