Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Bezpieczniej na trasie ze Szczecina do Terespola

mb, stetinum.pl,

dodane przez volvob10ma

PKP Intercity wprowadza ochronę do pociągów Tanich Linii Kolejowych na wybranych odcinkach tras: Szczecin - Terespol, Kraków - Praga i Warszawa - Wiedeń. Patrole firmy ochroniarskiej mają głównie za zadanie przeciwdziałać kradzieżom. Pociągi objęte ochroną są oznakowane specjalnymi naklejkami.
- Stale monitorujemy bezpieczeństwo pasażerów w naszych pociągach - zapewnia Małgorzata Sitkowska, rzeczniczka PKP Intercity - Na podstawie prowadzonych analiz i zgłoszeń od pasażerów na temat ewentualnych incydentów PKP Intercity podjęło decyzję o zatrudnieniu profesjonalnej firmy ochroniarskiej.

Patrole firmy ochroniarskiej G4S Security pojawią się na wybranych odcinkach tras: Szczecin - Terespol, Kraków - Praga i Warszawa - Wiedeń. Ochroniarze są w pociągach codziennie. Przewoźnik nie zdradza jednak, ile osób patroluje pociągi i czy ochroniarze są uzbrojeni.

- Nasze działania mają charakter przede wszystkim zapobiegawczy i mają na celu odstraszenie ewentualnych złodziei - tłumaczy Sitkowska. - Pociągi, które mają dodatkową ochronę, są odpowiednio oznakowane przez firmę. Na oknach wagonu znajdują się nalepki z logo firmy.

W lipcu PKP Intercity zrezygnowało z usług firmy ochroniarskiej, która patrolowała nocne pociągi. Przewoźnik tłumaczył, że powodem nieprzedłużenia umowy było niewywiązywanie się firmy z powierzonych zadań.

źródło: stetinum.pl

1 komentarz