Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Stacja do remontu

PAP, 24Kurier,

dodane przez MQ

Wysoka Kamieńska. Szczeciński oddział PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosił przetarg na modernizację nawierzchni na torach, rozjazdach i przejeździe kolejowym na stacji Wysoka Kamieńska (trasa Szczecin-Świnoujście). Sfinansuje ją z pieniędzy oszczędzonych w innych przetargach.
W przetargu na modernizację stacji Wysoka Kamieńska (gmina Golczewo) za najkorzystniejszą uznano ofertę Przedsiębiorstwa Napraw Infrastruktury Zakład Zachodniopomorski. Opiewa ona na 1 mln 268 tys. zł. Zamówienie obejmuje modernizację ok. 800 m torów. Kolejarze zapewniają, że dzięki remontowi trasę Szczecin Dąbie-Świnoujście będzie można przejechać szybciej i wygodniej niż obecnie.

Jak wyjaśnił rzecznik Centrum Realizacji Inwestycji w PKP Polskie Linie Kolejowe Robert Kuczyński, często zdarza się, że regionalne oddziały spółki oszczędzają na przetargach, więc mają pieniądze na realizację kolejnych zadań.

- Jeżeli jakiś oddział ma do realizacji przykładowo dziesięć zadań, to i odpowiednią ilość środków. Na etapie przetargów czasem okazuje się, że oferty są niższe niż przewidywano i część pieniędzy pozostaje niewykorzystana - wyjaśnił.

Kuczyński powiedział, że jeżeli nie wszystkie pieniądze są wykorzystane, to kolejarze muszą zwrócić się o pozwolenie na przekazanie ich na inny cel.

- Procedura zależy od tego, czy inwestycje są finansowane z środków budżetowych czy unijnych. Jeżeli są to pieniądze z budżetu, to musimy uzyskać zgodę Skarbu Państwa. W przypadku unijnych pieniędzy procedura jest już o wiele bardziej skomplikowana.

źródło: 24Kurier

brak komentarzy