Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Pierwsi Chińczycy pracują już w zakładzie PKP Cargo

Polskie Radio Szczecin,

dodane przez zack1989; zmodyfikowane

"Polskie Radio Szczecin" informuje o przygotowaniach do uruchomienia przez PKP Cargo we współpracy z Chińczykami montowni wagonów na bazie zakładów PKP Cargo Wagon w Szczecinie. W stolicy woj. zachodniopomorskiego już pracują pierwsi Chińczycy.
Na razie jest to sześciu inżynierów, którzy opracowują założenia techniczne montażu wagonów. - W Szczecinie mają być montowane trzy rodzaje wagonów - mówi "Polskiemu Radiu Szczecin" Juliusz Engehardt, wiceminister infrastruktury.

Umowę o powołaniu spółki CNR Cargo Wagon PKP Cargo podpisało wspólnie z chińskim producentem wagonów Jinan Railway Vehicles Equipment Co Ltd, należącym do grupy China CNR Corporation Ltd. w czerwcu tego roku. Spółka ta ma charakter SPV, czyli jest to podmiot celowy powołany do przeprowadzenia prac o charakterze analitycznym i formalnym, prowadzących do uruchomienia montażu wagonów z części sprowadzanych z Chin w Szczecinie. Części byłyby sprowadzane do Polski drogą morską, stąd wybór Szczecina na lokalizację zakładu. PKP Cargo wstępnie szacuje, że docelowo zatrudnienie przy montażu wagonów mogłoby znaleźć około 100 osób.

źródło: Rynek Kolejowy

brak komentarzy