Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Pociąg uszkodzony w zderzeniu z zaspą

miastokolobrzeg.pl,

dodane przez margor

Szynobus na trasie z Kołobrzegu do Koszalina, podobnie jak kierowcy, musiał przebijać się przez zaspy. Niestety, jedna z nich była tak duża, że uszkodziła maszynę.
We wtorek kolej dla wielu podróżnych była jedyną szansą na jakikolwiek powrót do domu. Zablokowane i kompletnie nieprzejezdne drogi spowodowały, że część osób skorzystała z oferty PKP. Na dworcu panował bardzo duży ruch. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się pociąg do Koszalina. Wiele osób zostawiło swoje samochody w Kołobrzegu i wyruszyło w podróż koleją.

Jak przekazał nam nasz Czytelnik, szlak był całkowicie zaśnieżony, w wielu miejscach nie było w ogóle widać szyn. W pewnym momencie szynobus uderzył w ogromną zaspę, co wyraźnie odczuli pasażerowie. Na szczęście nic specjalnego się nie stało. Okazało się jednak, że pewne uszkodzenia są. Szynobus stracił pług i jedną wycieraczkę.

Za to o wiele bardziej zirytowani byli pasażerowie czekający na pociąg do Trzebiatowa i Gryfic, który przed godziną 21 miał już godzinę opóźnienia i w ogóle nie pojawił się na stacji. Tyle, że na temat pociągu nikt na dworcu PKP kompletnie nic nie wiedział. Informacja była zamknięta. I tak zmęczeni pasażerowie czekali na swoją ostatnią tego dnia szansę dojechania na miejsce. Dobrze, że choć mieli dostęp do ciepłej herbaty... na własny koszt oczywiście.

źródło: miastokolobrzeg.pl

brak komentarzy