Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

PKP Cargo: Studium wykonalności powołania "chińskiej" spółki powstanie do końca marca

mg, Rynek Kolejowy,

dodane przez zack1989; zmodyfikowane

W mijającym roku PKP Cargo utworzyło wraz z chińskim partnerem spółkę CNR Cargo Wagon, której celem jest stworzenie analiz i studium wykonalności uruchomienia montażu wagonów z części sprowadzanych z Chin w Szczecinie. Prace tego podmiotu mają zakończyć się do końca marca - informuje kierownictwo największego polskiego towarowego przewoźnika kolejowego.
CNR Cargo Wagon został powołany do życia wraz z chińskim producentem wagonów Jinan Railway Vehicles Equipment Co. Ltd., należącym do grupy China CNR Corporation Ltd. - To spółka niskokapitałowa - tłumaczy prezes PKP Cargo, Wojciech Balczun. Jak informuje, jeśli analizy, nad którymi pracuje podmiot, wykażą zasadność uruchomienia montażu wagonów w Szczecinie, firma przekształci się w spółkę o charakterze produkcyjnym. - Analizy opracowywane przez CNR Cargo Wagon obejmują zapotrzebowanie na wagony całości rynku europejskiego. Prace te powinny zakończyć się do końca marca - mówi.

Plany powołania podmiotu mającego w przyszłości montować wagony z części sprowadzanych z Państwa Środka, wywoływały spore kontrowersje, zwłaszcza w kontekście niedawnego bankructwa giełdowej spółki ZNTK Łapy. Grupa PKP Cargo staje się samowystarczalna, jeśli chodzi o utrzymanie swojego taboru. - Nie zlecamy już żadnych napraw wagonów poza nasze spółki - przyznaje prezes Wojciech Balczun.

źródło: Rynek Kolejowy

brak komentarzy